"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Ліцензування стоматології

Відповідно до чинного українського законодавства для відкриття стоматологічного кабінету та заняття приватною практикою треба обов’язково отримати дозвільний документ. Мова йде про ліцензію. Серед спеціальностей, які належать до такого напрямку, як стоматологія: хірургічна, терапевтична та ортопедична стоматологія; дитяча стоматологія та ортодонтія. Якщо Вам потрібна ліцензія для заняття стоматологічною діяльністю, в цьому Вам допоможуть наші фахівці – юристи Приходько та Партнери. 

Стоматологічна ліцензія – це ліцензія, яка дозволяє здійснювати медичну практику за однією чи декількома стоматологічними спеціальностями. Цю ліцензію видає Міністерство охорони здоров’я України. 

Ліцензування стоматології - urb 9486 scaledПеред подачею документів важливо зареєструватися в якості суб’єкта господарювання. Дуже важливо на цьому етапі визначитися з конкретною формою ведення бізнесу (це може бути, наприклад, ТОВ або ФОП). Все залежить від того, які послуги Ви плануєте надавати, а також наскільки масштабним буде Ваше майбутнє підприємство. Наприклад, якщо Ви бажаєте відкрити невеликий стоматологічний кабінет, Вам буде достатньо ФОПу. При наданні широкого спектру послуг та наявності великої кількості персоналу більш актуальним буде варіант з ТОВ.  

 

Підготовка до ліцензування стоматології 

Перше, з чого потрібно розпочати, знайти відповідне приміщення. Його можна купити чи орендувати. Запорука успіху – правильне обладнання приміщення, досягнення відповідності чинним санітарним нормам. Серед головних вимог до таких приміщень:

 1. Розташування. Ідеальний варіант для розміщення стоматологічного кабінету – цокольний, перший або другий поверх.
 2. Стоматологічний кабінет може розміщуватися у житловому будинку. Головна умова – відсутність рентгенівського обладнання (можуть бути виключення).
 3. Оптимальна площа приміщення. Розрахунок на одне робоче місце лікаря-стоматолога – 14 м2, на додаткове робоче місце – від 10 м2
 4. Для інших функціональних призначень використовувати приміщення заборонено. 
 5. Одночасно не можна приймати в одному кабінеті дітей та дорослих пацієнтів.

Таким чином, існують різноманітні нюанси, які пов’язані з відкриттям стоматологічного кабінету в Україні.  Сам об’єкт має відповідати вимогам, встановленим українським законодавством. Наприклад, обов’язкова наявність залу очікування, рентген-кабінету, двох санвузлів. 

Що стосується інших вимог, все залежить від наявної спеціалізації приміщення. Існують певні вимоги щодо матеріалів оздоблення приміщення. Додатково треба зібрати документи, які будуть стосуватися організації роботи. 

Особливості отримання ліцензії для надання стоматологічних послуг

Перед отриманням ліцензії потрібно визначитися з організаційно-правовою формою Вашого суб’єкта господарювання. Це може бути як фізична особа-підприємець, так і юридична особа. 

Наприклад, юридичні особи можуть займатися стоматологічною практикою через поліклініки, лікарні тощо. Обов’язкова умова – наявність у штаті головного лікаря. Він являється також керівником медичного закладу. Якщо мова йде про фізичну особу, вона в обов’язковому порядку повинна мати вищу медичну освіту. 

Допомога професійних юристів в оформленні ліцензії 

Процедура отримання ліцензії – достатньо складна. Вона має свої нюанси. Саме тому найочевиднішим та найпростішим рішенням являється звернення до професійних юристів. Наші фахівці Приходько та Партнери допоможуть максимально оперативно розв’язати питання ліцензування стоматології. Весь процес оформлення ліцензії можна умовно розподілити на наступні етапи:

 1. Попередня консультація. 

На першій консультації наші юристи підкажуть, які документи потрібні для процедури ліцензування та які вимоги чинне законодавство висуває до персоналу стоматології та приміщення. 

      2. Надання документів фахівцям. 

Юристи Приходько та Партнери підготують необхідний пакет документів. Разом із заявою ці документи будуть подані до Міністерства охорони здоров’я України. 

Комплект документів включає:

 • Виписку з Державного реєстру.
 • Заяву (в ній зазначається вид запланованої діяльності).
 • Нотаріально завірена копія статуту (для юридичних осіб).
 • Інформація про кадровий стан.
 • Документ з даними про наявне матеріально-технічне оснащення. 

Вказаний пакет документів доповнюється завіреними копіями. Вони підтверджують основні дані щодо відповідності приміщення поставленим завданням. 

Відповідно до норм чинного законодавства, рішення щодо ліцензування приймається протягом 10-ти робочих днів. Однак, як свідчить практика, цей термін може бути збільшено до 3-х-6-ти тижнів. 

Серед переваг ліцензування стоматології в нашій юридичній компанії:

 • Великий практичний досвід роботи в сфері сучасного ліцензування.
 • Довіра з боку клієнтів.
 • Надання послуги ліцензування «під ключ». Ми візьмемо на себе всі турботи, наші клієнти економлять свій час, нерви та сили. 
 • Ми гарантуємо отримання бажаного результату.

Чекаємо на консультації! 

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У вас ТОВ?

Так
Ні

2 питання

Чи є у вас наймані співробітники-лікарі?

Так
Ні

3 питання

Чи є у вас акт СЕС на приміщення?

Так
Ні

4 питання

Чи отримували ви раніше ліцензію на медпрактику?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація