"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Ліцензування косметології

В останні роки суттєво збільшився попит на косметологічні процедури. Незважаючи на військовий стан, в різних українських містах відкриваються нові салони краси, косметологічні центри та ін. Однак, далеко не всі потенційні підприємці індустрії краси знають про те, що на окремі види послуг, які вони надають своїм клієнтам потрібно обов’язково отримати дозвіл. Наприклад, існує ряд косметологічних процедур, пов’язаних з малоінвазивним впливом на шкіру, використанням ін’єкцій краси. Це вже категорія медичних послуг. Саме тому постає питання ліцензування косметології. Фахівці Приходько та Партнери пояснять, яким чином здійснюється отримання дозвільних документів на реалізацію косметологічної діяльності. 

Ліцензування косметології - urb 9486 1 scaled

 

Для чого косметологу медична ліцензія? 

Нині в українському законодавстві не виділено окремої професії «косметолог». В сучасному розумінні більшості людей косметолог – це професіонал, який спеціалізується на виконанні різних процедур (контурна пластика, масаж, мезотерапія та ін.). Однак часто відсутнє розуміння того, що такі процедури можуть бути виконані лише  фахівцем з вищою медичною освітою. 

Наприклад, у Вашому салоні можна зробити таку процедуру, як пірсинг. Ця процедура може супроводжуватися наступними ризиками:

 1. Пошкодження покривів шкіри.
 2. Сильні кровотечі.
 3. Ризик зараження чи інфікування.
 4. Алергічні реакції на матеріали, які використовуються. 

Для убезпечення себе обов’язково знадобиться ліцензування косметології. Це одне із головних підтверджень законності діяльності. Розглянемо це питання більш детально. 

Сьогодні косметологи пропонують цілий спектр процедур, які належать до категорії «косметичні»: епіляція, масажі, ін’єкції краси та ін. Більшість з перелічених процедур можуть виконуватися певними спеціалістами після оформлення відповідної ліцензії.

Відповідно до чинного українського законодавства, ліцензуванню підлягають косметичні послуги, які мають медичний нахил. Серед них, зокрема, процедури, які передбачають інвазійне глибоке проникнення у шкіру пацієнта:

 • Мезотерапія.
 • Уколи ботоксу.
 • Введення під шкіру препаратів, в основі яких – силікон. 
 • Хімічні пілінги.

Всі вказані вище маніпуляції потребують від косметолога особливих знань. Це, передусім, доскональне знання анатомії. Такою практикою можуть займатися люди, які мають медичну освіту.

Таким чином, ліцензування косметології салону краси знадобиться у випадках, коли  послуги, які в ньому надаються, передбачають інвазивне втручання. Порушення цілісності покривів шкіри – найперший сигнал, який підтверджує необхідність видання ліцензії. Це головна основа для безпечної роботи салону. Ліцензування – це запорука безпеки для Вашого бізнесу.

 

Етапи отримання ліцензії для здійснення косметологічної діяльності 

Самостійно отримати ліцензію для салону краси достатньо складно. Це пов’язано з тим, що треба досконально знати вимоги чинного українського законодавства. Професіонали Приходько та Партнери допоможуть Вам максимально оперативно та ефективно пройти через процедуру ліцензування косметології.

Серед етапів процедури можна виділити наступні:

 1. Підготовчий етап. 

Після звернення до представників нашої юридичної  компанії розпочинається детальне вивчення та аналіз Вашого питання. Ми надамо всі необхідні рекомендації з питання юридичного захисту. 

 1. Оформлення документів.

Ми підготуємо всі необхідні документи та подамо їх до відповідних органів Міністерства охорони здоров’я України.

 1. Отримання ліцензії. 

Після виконання всіх умов ліцензія видається протягом місяця-півтора. 

Зверніть увагу: для оформлення медичної ліцензії косметологом знадобляться наступні документи:

 • Письмова заява.
 • Висновок від представників санітарно-епідеміологічної служби.
 • Код ЄДРПОУ.
 • Документ – підтвердження права користування приміщенням (договір купівлі-продажу, оренди тощо).
 • Сертифікати та перелік медичної техніки. 

В деяких випадках можуть знадобитися додаткові документи. Все залежить від конкретної ситуації.  Після отримання ліцензії Ви зможете на всі 100% заявити про законність та відповідальність своєї діяльності. 

 

Допомога в отриманні ліцензії косметологом

Звичайно, Ви можете спробувати самостійно оформити ліцензію. Однак,  на практиці це достатньо складно. Якщо Ви цінуєте власний час, звертайтесь до юристів Приходько та Партнери. 

Ми маємо великий досвід надання юридичних послуг у різноманітних нішах, зокрема, в медицині та косметології. Наші фахівці надають послуги «під ключ». Ви можете ні про що не піклуватися. Ми забезпечуємо:

 • Оперативне отримання ліцензії.
 • Консультування в режимі 24/7.
 • Індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Чекаємо на консультації! 

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У вас ТОВ?

Так
Ні

2 питання

Чи є у вас наймані співробітники-лікарі?

Так
Ні

3 питання

Чи є у вас акт СЕС на приміщення?

Так
Ні

4 питання

Чи отримували ви раніше ліцензію на медпрактику?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація