Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех

E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ФІНАНСОВОЇ ЛІЦЕНЗІЇ НА ОБМІН ВАЛЮТ

Мірошниченко Тарас Васильович
Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех
E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз

Кожен в Україні легко і практично будь-де може купити або продати іноземну валюту, а розпочати легальний бізнес з надання послуг з обміну валют це вже задача не з простих.

Порядок ліцензування діяльності пов’язаної з наданням фінансових послуг достатньо складний та комплексний, треба враховувати багато нюансів та деталей, до того він регулярно змінюється та доповнюється.

Компанія «Приходько та партнери» має багаторічний досвід у створені фінансових компаній та отриманні ліцензій на здійснення фінансових послуг, орієнтується у всіх актуальних змінах, досконально розуміється на процесі та особливостях ліцензування дільності по обміну валют.

Розглянемо цей процес покроково та детально.

Ліцензування діяльності з обміну валют здійснюється Національним банком України.

Для отримання ліцензії на обмін валют небанківська фінансова установа має відповідати всім критеріям фінансового законодавства та вимогам ліцензійних вимог, затверджених НБУ щодо:

  • прозорості структури власності та системи корпоративного управління;
  • задовільності фінансового стану та відповідного розміру статутного капіталу;
  • розробленого бізнес-плану та коштів достатніх для його виконання мінімум на рік, але не менше 1000000 гривень;
  • документів для оцінки фінансового/майнового стану та джерел походження коштів прямих і кінцевих власників істотної участі в компанії;
  • бездоганної ділової репутації та професійної придатності керівників, власників компанії, відповідальних осіб;
  • відсутності порушень вимог нормативно-правових актів Національного банку та законодавства у сфері запобігання легалізації доходів та фінансування тероризму і розповсюдження зброї;
  • дотримання вимог до приміщень, обладнання, облікових та реєстраційних систем, охоронної та пожежної безпеки робочих місць касирів;
  • дійсності, достовірності та повноти поданих документів та інформації;
  • внутрішніх документів, що визначають порядок взаємодії зі споживачами фінансових послуг.

Фінансові установи для отримання ліцензії на обмін валют зобов’язані забезпечити наявність мінімального власного капіталу для здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі у розмірі 5 мільйонів гривень на рахунках банку.

Національний банк України приймає рішення про видачу ліцензії або про відмову у її видачі у строк не більше 30 робочих днів з дня одержання заяви про видачу ліцензії та повного пакета документів, що додається до заяви.

Національний банк має право вимагати від заявника подання додаткових документів, інформації, пояснень до поданих документів та має право призупинити розгляд документів, у разі виявлення обставин, що можуть вплинути на прийняття відповідного рішення, до з’ясування обставин не більше ніж на 30 робочих днів.

Заявник повинен оплатити послуги щодо розгляду документів згідно з тарифами на послуги, затверджених НБУ та надати копію платіжного документа.

Національний банк видає небанківській установі ліцензію шляхом унесення запису до електронного реєстру протягом трьох робочих днів із дня прийняття рішення про видачу та доводить до відома заявника цю інформацію шляхом надання витягу з реєстру.

Ліцензія на здійснення валютних операцій діє безстроково.

Таким чином ми окреслили основні моменти отримання ліцензії, а нюанси та деталі ми ласкаво запрошуємо вас обговорити в нашому комфортному офісі.

Наші юристи нададуть повну та вичерпну інформацію на ваш запит, допоможуть підготувати та подати необхідні документи та інформацію, проконтролюють процедуру розгляду заяви та забезпечать отримання ліцензії у найкоротші строки.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваше підприємство відповідає ліцензійним умовам?

Так
Ні

2 питання

Ліцензія потрібна Вам терміново?

Так
Ні

3 питання

Ви отримували раніше відмови в отриманні ліцензії від державного регулятора?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація