СТВОРЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ФОНДУ, КОМПАНІЇ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

СТВОРЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ФОНДУ, КОМПАНІЇ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ

СТВОРЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ФОНДУ, КОМПАНІЇ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ

Один із варіантів вигідного ведення бізнесу – це офшорний інвестиційний фонд, наприклад, у Панамі, Джерсі, на Сейшелах і т. д. Закони в різних юрисдикціях відрізняються, як і вимоги до отримання ліцензій, розмір статутного капіталу тощо.

Поняття інвестиційного фонду

Інвестфонд – це організація, яка об’єднує гроші, та використовує їх для певної мети. Засновники інвестиційного фонду – це, як правило, юридичні чи фізичні особи, які не відповідають за гроші, що перебувають у фонді. Сам фонд теж нічого не винен інвесторам.

Активами розпоряджаються професійні керуючі, які прагнуть вкласти кошти у найбільш вигідні підприємства, пов’язані з нерухомістю, акціями компаній, венчурними фондами, дорогоцінні метали, нафту, електроніку тощо.

За результатами інвестиційної діяльності, фонд ділиться прибутком із вкладниками, роблячи вкладення вигідним для інвесторів.

Мета відкриття інвестфонду

Фонди поділяються на відкриті та закриті, а ще інвест-корпорації. Головна мета створення такої організації – зменшення податкового навантаження, захист коштів та примноження грошей.

Позитивні якості офшорних інвестфондів:

  1. Низькі податки.
  2. Можливість залучити інвесторів.
  3. Вихід ринки зарубіжних фондів.
  4. Менше лімітів на обіг валюти.

Також плюс у захисті активів від зазіхань конкурентів.

Країни для відкриття інвестфондів

Щоб зареєструвати фонд, можна звернутися до однієї з країн, де низькі податки. Ідеально підходять офшорні юрисдикції: Гернсі, Панама, Джерсі, Багамі, Беліз, Бермуди, Каймани і т.д.

Також непогані країни, до яких можна придивитися: Чехія, Португалія, Кіпр, Люксембург, Великобританія. Щоб зрозуміти, в якій країні краще відкрити інвестфонд, зверніться до досвідчених юристів.

Просування бізнесу закордоном

Говорячи про просування фонду, потрібно врахувати, що доведеться рекламувати організацію, знайомитися з впливовими людьми, мати важливі зв’язки.

Створення інвестиційного фонду схоже на реєстрацію ліцензованої компанії, наприклад, банку та страхової фірми. Але порядок та вимоги можуть сильно відрізнятися.

Реєстрація інвестиційного фонду

Цю організацію реєструють як звичайну компанію. Залежно від виду інвестиційного фонду, необхідно отримати схвалення регулятора та згоду на те, щоб керівні місця, наприклад, директор, аудитор та адміністратор займали певні особи. Іноді операторам необхідно отримати ліцензію та виконувати деякі законодавчі норми.

Далі потрібно дочекатися рішення регулятора та отримати ліцензію, після чого можна розпочинати бізнес.

Інвестиційний фонд стосується інвесторів, тому його суворо регулюватиме держава. В офшорах регуляція менш строга, але низка вимог все-таки є. Також можуть висуватися вимоги щодо професіоналізму працівників фонду, щоб переконатися у його надійності.

Управління фондом

Залежно від напряму інвестування фонд розподіляє прибуток і це створює певну інвестиційну структуру підприємства.

Розглянемо інфраструктуру фонду:

  • Компанія керуюча фондом. Вона керує організацією та інвестує у певні об’єкти, наприклад нерухомість.
  • Персонал, який проводить розрахунок чистої ціни активів та проведення угод з купівлі-продажу.
  • Prime-broker . Потрібен для укладання угод на фондовому ринку.
  • Депозитарний банк. Потрібен для заощадження акцій компаній. Також може знадобитися кастодіан для прийому та виплати інвестованих коштів.
  • Регулятор, який необхідний контролю над фондом та отримання ліцензії.

Вартість створення, реєстрації та ліцензування фонду коливається у великому діапазоні та залежить від юрисдикції, амбіцій, цілей, об’єктів інвестування, сум вкладень. Орієнтир – 20 000 – 100 000 $ , як мінімум.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна консультація щодо створення та діяльності інвестиційного фонду?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібна допомога з вибором юрисдикції для реєстрації та відкриття інвестиційного фонду?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна допомога у збиранні та підготовці документів для реєстрації інвест фонду?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

14

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація