E-mail
Shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій

Зв'язатися зараз

Система оподаткування на Кіпрі

E-mail
Shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій

Зв'язатися зараз

Система оподаткування на Кіпрі була відома своєю привабливістю для багатьох іноземних інвесторів та компаній. Саме тому багато хто називає дану юрисдикцію податковою гаванню.

Хто такі нерезиденти і резиденти?

Іноземці, які проводять в країні більше 183 днів, зазвичай стають її податковими резидентами: вони платять податки і отримують пільги. Уряд Кіпру спростив це правило: люди, які хочуть стати податковими резидентами Кіпру, можуть прожити на Кіпрі 60 днів протягом податкового року замість 183.

Правило 60 днів передбачає чотири вимог:

 • Не проживати будь-якій іншій країні довше 183 днів.
 • Не бути податковим резидентом інших держав протягом податкового періоду.
 • Вести будь-яку діяльність на Кіпрі, наприклад, бути працівником у кіпрській компанії
 • Власна житлова нерухомість на Кіпрі

Кіпр надає своїм громадянам та іноземцям чудову податкову політику та стимули. Щоб стати податковим резидентом нерезиденти можуть мати постійне місце проживання, шляхом інвестування в нерухомість або фонди. Компанію можна вважати податковим резидентом, якщо вона управляється або контролюється з Кіпру.

Які є податки на Кіпрі?

Ось кілька ключових рис цієї системи, проте слід мати на увазі, що регуляції можуть змінюватися з часом, і важливо консультуватися з фахівцем у справ оподаткування або місцевими органами для отримання найсвіжішої інформації:

 • Податок на прибуток: Ставка податку на прибуток на Кіпрі для компаній-резидентів становить 12,5%, одна з найнижчих в Європі. Неподаткові резиденти не сплачують цього податку. Крім того, можна використовувати систему уникнення подвійного оподаткування та укладати угоди про уникнення подвійного оподаткування з іншими країнами. Для пенсіонерів діє особливий режим: 5% від пенсійних виплат, якщо вони перевищують 3420 євро на місяць.
 • Податок на дивіденди: вся сума дивідендів звільняється від податку для дочірніх компаній, які контролюються материнською компанією з ЄС або країни, з якою Кіпр має угоду про уникнення подвійного оподаткування. Існує також 17% податок на дивіденди для інших компаній. Кіпр, як правило, не стягує податок на дивіденди, що виплачуються нерезидентам.
 • Податок на доходи фізичних осіб: стягується з доходу понад 19 500 євро на рік. Однак для резидентів Кіпру, чий дохід отриманий з джерел за межами країни, існує статус Non-Domicile, який дозволяє не сплачувати податок на доходи, отримані за межами Кіпру.
 • Податок на додану вартість (ПДВ): Ставка ПДВ на Кіпрі становить 19%, але для деяких товарів і послуг вона може бути знижена до 5% або звільнена.

Хто має платити податок на прибуток на Кіпрі?

Система оподаткування Кіпру зобов’язує податкових резидентів сплачувати певний набір податків, у тому числі податок на прибуток з усього світу, незалежно від статусу резидента. Особу, яка не є податковим резидентом, стосується лише прибуток, отриманий з джерел на Кіпрі.

Оподаткування фізичних осіб

Податкові резиденти Кіпру повинні сплачувати загальні та іноземні податки на свої доходи в усьому світі за ставками 20-35%, залежно від їх річного доходу.

Діапазон оподатковуваного доходу – Податок

 • від €0 до €19,500 – 0%
 • від €19,500 до €28,000 – 20%
 • від €28,001 до €36,300 – 25%
 • від €36,301 до €60,000 – 30%
 • €60,000+ – 35%

Які ж ставки податку на додану вартість?

ПДВ стягується з поставок послуг і товарів на Кіпрі, імпорту товарів на Кіпр і придбання товарів з ЄС. Стандартна ставка ПДВ становить 19%. Кіпр також має знижену ставку ПДВ на 9% для ресторанів, послуг харчування, готельного бізнесу та інші послуги.

Знижена ставка ПДВ на 5% застосовується до послуг в галузі реконструкції та ремонту нерухомості.

Що ше робить Кіпр привабливою юрисдикцією для ведення бізнесу так це наявність мережі податкових угод про уникнення двійного оподаткування з багатьма країнами та податкові пільги.

На Кіпрі існують різні податкові пільги та стимули для інвесторів та підприємств. Наприклад, інвестиційні фонди можуть користуватися певними податковими пільгами.

Щоб заощадити на податках, ви повинні правильно організувати свій бізнес на Кіпрі, наприклад, створити холдингову структуру або використовувати податкове резидентство для своїх співробітників. Також слід бути в курсі останніх змін в податковому законодавстві, які можуть вплинути на вашу ситуацію.

Зважаючи на специфіку вашої ситуації і бажані цілі, рекомендується звернутися до нашого юридичного консультанта, який надасть конкретну інформацію і поради щодо оподаткування на Кіпрі та вашого бізнесу.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви хотіли б отримати індивідуальну консультацію з податків на Кіпрі?

Так
Ні

2 питання

Ви плануєте відкривати бізнес на Кіпрі?

Так
Ні

3 питання

Ви плануєте купувати готовий бізнес (компанію) на Кіпрі?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація