E-mail
Shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій

Зв'язатися зараз

Реєстрація ФОП (ЕТ) в Болгарії

В Болгарії для ведення підприємницької діяльності можна зареєструвати аналог українського ФОПа, який називається търговец або ЕТ.

Характерні риси ЕТ:

 • це фізична, а не юридична особа, яка повинна мати повну дієздатність і мати ЄГН (єдиний громадянський номер)
 • відповідає всім належним йому майном
 • може зареєструвати як громадянин, так і іноземець, але у випадку іноземця є вимога, що він має постійно проживати в країні і мати посвідку на постійне або тимчасове проживання
 • відсутня вимога щодо мінімального капіталу для реєстрації

Незважаючи на те, що закон чітко не говорить по те, що ЕТ може лише громадянин Болгарії або іноземець із дозволом на постійне або тимчасове проживання, де-факто ця можливість доступна лише тим, хто має єдиний громадянський номер.

Тобто, українці з тимчасовим захистом та особистим номером іноземця в Болгарії зареєструватися як ЕТ не можуть.

Поетапний процес реєстрації ЕТ у Болгарії

Вибір назви ЕТ

Назва має обов’язково складатись з імені підприємця. І необхідно бути впевненим, що ваша назва ЕТ ще ніким не зайнята. Це можна зробити на сайті Торгового Реєстру, де зібрано інформацію про всі ЕТ.

Збір необхідних документів

 • Заява про реєстрацію ЕТ. Вона має бути роздрукована, заповнена та підписана в місці подачі заяви.
 • Згода бути керівником та зразок підпису. Обов’язкове нотаріальне завірення.
 • Документ, що засвідчує особу (паспорт, а іноземцям ще й особисту карту).
 • три Декларації, які теж мають бути підписані.

Подача готових документів до Агентства з Вписування (це можна зробити особисто або через юриста).

Сплата державного мита.

Деякі види діяльності (наприклад, відкриття аптеки) передбачають отримання ліцензії. Документи на отримання ліцензії подаються після реєстрації ЕТ.

Строки розгляду заяви Торговим Реєстром – до трьох робочих днів. Після цього назва та дані фірми з’являється у Торговому Реєстрі.

Зареєструватися в Торговому Реєстрі можна двома способами — онлайн чи особисто, при цьому мито біде більше при подачі онлайн.

Звітність ЕТ

Незалежно від того, чи ведеться фактично діяльність чи ні, ЕТ обов’язково має подавати звітність.

Річну податкову декларацію ЕТ подає як фізична особа. Окрім річної декларації також потрібно подавати річний фінансовий звіт.

Якщо за рік прибуток в межах 200 тисяч левів і Ви не проводили фінансовий аудит, то річний фінансовий звіт може включати лише звіт про прибутки та витрати.

І останній звіт, який потрібно подавати – річний звіт про діяльність. Коли ви подаєте саме цей звіт, вам буде надано вхідний номер, який треба вписати до податкової декларації.

Якщо діяльність протягом року не велася, про це необхідно подати відповідну декларацію до Національного Статистичного Інституту.

Кожен із цих видів звітності має свої правила оформлення, терміни подачі, які знають лише фахівці, до яких ми і радимо звертатись. Оскільки так ви не натрапите на покарання у вигляді штрафних санкцій. Звертаємо увагу, що у Болгарії ефективно функціонує система перевірки діяльності ЕТ.

У Болгарії ЕТ сплачує кілька видів податків:

 • Податок на доходи: Це основний податок, який індивідуальні підприємці сплачують зі свого доходу. Ставка – 10%. Це одна з найнижчих ставок у Європі.
 • Соціальні внески: Індивідуальні підприємці також мають зобов’язання сплачувати соціальні внески, які використовуються для покриття різних соціальних програм та медичного страхування.
 • Додаткові податки: Деякі галузі бізнесу можуть підлягати додатковим спеціальним податкам або зборам. Наприклад, для тих, хто працює в сфері туризму, може бути застосований туристичний податок.

Якщо при реєстрації Ви припуститесь помилки, Ви отримаєте відмову в реєстрації, при цьому державне мито за реєстрацію не повертається.

Відповідно, радимо не ризикувати і звернутись до юридичної компанії «Приходько та Партнери» за допомогою.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
Shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація