E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз

Консультація з оподаткування в Європі

Європейська система оподаткування може бути досить різноманітною, оскільки кожна країна має свої власні правила та ставки.

Однак загальною тенденцією є те, що багато європейських країн мають високі податкові ставки, але й надають широкий спектр соціальних послуг.

Наприклад, країни Північної Європи, такі як Данія та Швеція, відомі високим рівнем оподаткування, проте це дозволяє забезпечити безкоштовну медичну допомогу, високу якість освіти та інші соціальні вигоди для громадян.

Крім того, існує проблема гармонізації — або її відсутності — між державами-членами Європейського Союзу, що може створити проблеми для транскордонної діяльності.

 

Ось деякі з можливих складнощів, які можуть виникнути при оподаткуванні в Європі:

  • Різноманітність систем: Кожна країна має свою власну систему оподаткування та власні правила. Проблемою це може стати у разі, коли підприємство або особа діє у декількох країнах.
  • Подвійне оподаткування: Це може виникнути, коли особа чи компанія підлягає оподаткуванню в двох країнах за одні й ті самі доходи. Поширеною практикою є укладання країнами угод про уникнення подвійного оподаткування, але і вони не вирішують усіх питань.
  • Складні правила для бізнесу: Деякі європейські країни мають високі ставки корпоративного податку та складні правила для бізнесу. Це може становити виклик для підприємств, особливо для тих, які тільки починають свою діяльність.
  • Зміни в законодавстві: Податкове законодавство може часто змінюватися, і це може впливати на те, як особи та компанії розуміють свої податкові зобов’язання.

Питання про те, яка країна має “найкраще” оподаткування, може бути відносним, оскільки це залежить від конкретних потреб та обставин.

Проте деякі країни в Європі відомі своєю сприятливою податковою політикою для бізнесу та громадян.

 

Ось кілька прикладів:

Естонія

Ця країна не має податку на нерозподілений прибуток (0%). Корпоративний податок на розподілений прибуток становить 21%. При стандартній ставці ПДВ в  20%, на багато категорій товарів і послуг поширюється знижена ставка 9% і 0%.

В Естонії розвинений інтернет-банкінг, і відтак управляти компанією можна фізично не перебуваючи в країні.

Кіпр

Ця країна має одні з найнижчих у ЄС податки на прибуток компаній, податок на доходи фізичних осіб та соціальні збори. Корпоративний податок на Кіпрі – 12,5%, а для компанії в галузі інтелектуальної власності взагалі – 2,5%.

Податок на дивіденди від бізнесу по всьому світу 0%, незалежно від країни походження доходів та переведення доходу на Кіпр від інших компаній бенефіціара. А стати податковим резидентом можна всього лише за 60 днів.

Швейцарія

Швейцарія славиться низькими ставками податку на прибуток для корпорацій (від 3,63% до 9,8%) і високою якістю життя.

Однак слід враховувати, що система оподаткування може різнитися в залежності від кантону – від 11.85% до 22%. Ставка ПДВ – 7,6%.

Звичайно, кожна країна має власний набір податків, але є деякі загальні, які ви знайдете на всьому континенті:

  • Податок на додану вартість (ПДВ): майже кожна європейська країна має ПДВ. Неузгоджені правила ПДВ також можуть призвести до подвійного оподаткування, особливо у випадку транскордонних операцій.
  • Податок на дохід: стягується як податок на дохід фізичних осіб. Ставки та розміри відрізняються залежно від країни. У деяких країнах діє прогресивна система податку, а в інших – єдина ставка податку.
  • Корпоративний податок: підприємства зазвичай сплачують податок на прибуток підприємств. Знову ж таки, ставки та правила не стандартизовані, що призводить до різноманітності підходів.
  • Податок на дивіденди: коли компанія виплачує дивіденди своїм акціонерам, вони можуть оподатковуватися як на корпоративному, так і на індивідуальному рівнях, що призведе до подвійного податкового навантаження.
  • Податок на багатство: деякі країни вводять податки на статки фізичних осіб, спрямовані на такі активи, як майно, інвестиції та заощадження.
  • Податки на спадщину та дарування.
  • Місцеві податки: окрім національних податків, місцеві муніципалітети можуть встановлювати власні податки, особливо на майно.

 

Є ще певне поняття, яке варто враховувати компаніям, які ведуть діяльність в різних країнах. Воно називається трансфертне ціноутворення.

Внутрішньокорпоративні операції між філіями в різних країнах можуть зіткнутися з труднощами при визначенні справедливих трансфертних цін, і ці операції можуть оподатковуватися в кожній юрисдикції.

Перший момент, який треба з’ясувати, при вивчення питання оподаткування, це резидентво. Для резидентів та нерезидентів податкове навантаження буде різне.

Важливо також враховувати, що оптимальний вибір може залежати від конкретних обставин, таких як родина, вид діяльності, обсяг прибутку та інші фактори.

Перед прийняттям рішення про оподаткування рекомендується звертатися до фахівців і отримувати консультації відносно конкретної ситуації.

Якщо у вас конкретне питання щодо конкретної країни чи аспекту податків, запишіться на консультацію. Ми обов’язково допоможемо з вашим кейсом!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Консультація щодо оподаткування вам потрібна для вашого бізнесу?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Україні?

Так
Ні

3 питання

Консультація вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація