"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІІ EMI В ЄВРОПІ

Ліцензія EMI – це дозвіл на випуск електронної валюти для юридичних та фізичних осіб. Під час реєстрації цього типу ліцензії компанія отримує права, якими користуються класичні платіжні компанії. Така організація зможе здійснювати офлайн/онлайн-платежі та надавати субрахунки всередині банківського рахунку, що дозволяє створювати електронні гаманці та надавати індивідуальні IBAN.

Користувачі можуть скористатися обміном готівки на електронні гроші, випущені компанією, та скористатися послугами фінансового сховища. Крім того, користувачі можуть оплачувати послуги або товари електронною валютою або здійснювати різні платіжні операції.

Зареєструвати ліцензію EMI можна практично у всьому світі, але найпопулярнішою є ліцензія ЄС. Вони дозволяють охопити великий ринок, використовуючи надійну та стабільну репутацію європейської економіки, а також надають доступ до перекладів SEPA.

Найпопулярніші країни в юрисдикціях, де може бути зареєстрована ця ліцензія, це Литва, Великобританія, Мальта, Чехія, Кіпр та ін.

Що дає ліцензія EMI:

  • Емісія електронних грошей
  • Послуги, що дозволяють використовувати випущені електронні гроші як платіжний засіб
  • Обмін емітованих електронних грошей на фіатну валюту
  • Управління платіжною системою
  • Надання та реалізація платіжних послуг / грошових переказів
  • Здійснення діяльності з наданням кредитів (тільки з використанням власного капіталу)

Варто звернути увагу, що статутний капітал такої компанії починається від 350 000 євро.

Вимоги до компаній з EMI

У багатьох країнах Євросоюзу регулятор проводить ретельну перевірку всіх засновників компаній, які подають заявку на отримання ліцензії EMI.

Вимоги можуть змінюватись від юрисдикції до юрисдикції, але, як правило, компанія повинна:

  • Мати як мінімум 2 керівників, які проживають у ЄС
  • Підтвердити відповідну освіту та професійний досвід співробітників фінансового сектору
  • Внесіть мінімальний статутний капітал (зазвичай від 350 тис. євро)
  • Усі керівні посади повинні мати бездоганну репутацію та відсутність судимостей
  • Відкрито місцевий офіс за місцем реєстрації

Правила та норми встановлюються різними юрисдикціями, але є необхідні та загальноприйняті рекомендації PSD2:

  • Компанія повинна мати відповідне програмне забезпечення
  • Впровадження процедур моніторингу різних ризиків
  • Впровадження політик AML
  • Прозорі та безпечні процедури ідентифікації клієнтів
  • Наявність технологічних баз та окремих клієнтських рахунків
  • Обов’язкові бухгалтерські записи

Відмінності між EMI та PI (Payment Institution)

Ліцензія PI (Payment Institution) дозволяє компаніям надавати фінансові та посередницькі послуги не лише для інтернет-бізнесу. Наприклад, відкриття та закриття рахунків, надання послуг поповнення рахунку іншими платіжними системами; виведення коштів з індивідуальних та особових рахунків; різні платіжні операції між рахунками клієнтів; грошові перекази; створення власних та залучення сторонніх платіжних інструментів та ін.

Основна відмінність між EMI та PI полягає в тому, що EMI має право випускати електронну валюту та зберігати гроші клієнтів протягом більш тривалого періоду, тоді як PI не має права випускати електронні кошти. EMI може випускати платіжні картки, електронні гаманці та інші платіжні інструменти, які забезпечують зберігання клієнтських коштів.

Перелік послуг електронної платіжної системи відповідає послугам, які пропонують традиційні банки. Крім того, EMI дозволяє використовувати інноваційні розробки та швидкість проведення транзакцій, що передбачає зниження комісій за платежі та веде до підвищення лояльності клієнтів.

Юридична компанія “Приходько та Партнери” надасть професійну допомогу у виборі юрисдикції та отриманні ліцензії EMI, включаючи підготовку необхідних документів для подання заявки, створення компанії, купівлю готового бізнесу, підтримку при відкритті банківського рахунку та повне дотримання норм, що застосовуються.

Після завершення процесу ліцензування Юридична компанія “Приходько та Партнери” з радістю забезпечить відповідний супровід (обліково-звітний та юридичний супровід поточної діяльності).

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи маєте досвід отримання фінансових ліцензій?

Так
Ні

2 питання

Ви плануєте працювати з клієнтами на території Європейського Союзу?

Так
Ні

3 питання

Ви маєте належне підтвердження походження коштів необхідних для внесення статутного капіталу?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація