"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ОТРИМАННЯ КРИПТО ЛІЦЕНЗІЇ В ЛИТВІ

Для того, щоб в Литві законно працював бізнес пов’язаний з криптовалютою повинна бути відповідна ліцензія. Законодавство Литви на даний час хоч не має правової бази яка регулює ринок криптовалюти, але там діють ліцензійні компанії, які в законний спосіб займаються обміном криптовалюти. Саме ця країна є однією з перших в Європейському союзі, яка на державному рівні ввела в дію процедуру ліцензування щодо здійснення операцій з криптовалютою.

Переваги ліцензії на криптовалюту в Литві

На відміну від деяких європейських країн, в Литві створені досить сприятливі умови для реєстрації компаній, що мають бажання займатися криптовалютою.

Центральний банк Литви робить все можливе для того, щоб технології пов’язані з криптовалютою постійно розвивалися та платежі проходили без проблем. Саме тому, можна сказати, що законодавство Литви щодо криптовалюти є досить гнучке.

Регулювання ринку криптовалюти в Литві

Законодавство, що регулює ринок криптовалюти в Литві є не простим. Все залежить від того, які права пред’явлені на видачу вихідних пропозицій. Залежно від цього, воно поділяється на дві основні категорії:

 • Токени, що не пропонують права на прибуток. Такі токени регулюються цивільним законодавством Литви. Тобто, в їх основі лежить виключно право на використання, а не на отримання прибутку або управління ними. Ця категорія є більш простою у використанні.
 • Токени, що пропонують право на прибуток або право на управління. Дана категорія має більш ширший спектр використання, а тому крім цивільного законодавства регулюється Законом про боротьбу з відмиванням грошей та фінансовими махінаціями.

Інше законодавство, що регулює використання криптовалюти в Литві:

 • Закон про цінні папери. Дія цього закону поширюється на токени, що створені з урахуванням характеру цінних паперів.
 • Закон про краудфандінг регулює безпосередньо криптовалюту, яка характерна для краудфандінгу.
 • Закон про ринок фінансових інструментів. Даний закон регулює ті токени, що які при реєстрації будуть включені до списку фінансових інструментів.

Як отримати ліцензію на криптовалюту в Литві?

Насамперед як і в будь-якому іншому виді діяльності потрібно уважно проаналізувати законодавчу базу, яка регулює ринок криптовалюти, порядок ведення бухгалтерського обліку та оподаткування. 

В Литві існує два види отримання ліцензії на криптовалюту:

 • Ліцензія на криптобіржу. Дана ліцензія дозволяє в законний спосіб проводити обмін криптовалюти з реальних грошей або навпаки, а також криптовалюту на криптовалюту.
 • Ліцензія оператора депозитного гаманця криптовалюти. Цей вид ліцензії надає можливість його отримувачу надавати послуги для віртуального зберігання криптовалюти.

Законодавство литви не забороняє отримувати відразу два види ліцензії на криптовалюту.

Куди звертатися?

Уповноваженим органом, який приймає заявки на видачу ліцензії є Служба, яка займається розслідуванню фінансових злочинів.

Строк видачі 

Заява про надання ліцензії розглядається протягом 1-2 місяців.

Порядок отримання

 1. Присутність при подачі заявки щонайменше одного акціонера та одного директора від компанії, що бажає отримати ліцензію на криптовалюту.
 2. Призначення трьох членів правління та спеціаліста з дотримання вимог AML (спеціаліст повинен мати громадянство Литви), які будуть відповідальним за отримання ліцензії. Член правління та спеціаліст не може бути однією ж і тією самою особою.
 3. Щонайменший статутний капітал повинен бути 2500 євро.
 4. Відкриття банківського рахунку для ведення бізнесу пов’язаного з криптовалютою триває до двох тижнів.

Оподаткування

Основними видами податку при здійсненні діяльності з криптовалютою є податок на прибуток, на додану вартість та податок на прибуток із фізичних осіб. Стандартна ставка податку на прибуток з фізичних осіб становить 15%.

Необхідні документи

Для здійснення діяльності пов’язаної з криптовалютою інвестори повинні надати: нотаріально завірені копії паспортних документів засновників компанії, довіреність (PoA), інформацію про бізнес-модель, резюме кожного засновника компанії, довідки про відсутність судимостей, а також адресу сайту на якому будуть пропонуватися послуги, що стосуються криптовалюти.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна консультація щодо отримання крипто ліцензії?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібна допомога у збиранні та підготовці документів для отримання ліцензії?

Так
Ні

3 питання

Чи готові ви розглянути покупку бізнесу з уже дійсною крипто ліцензією?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація