Оформлення токенізції нерухомості та інших активів в Україні та закордоном

"Мы ценим наших клиентов и осознаем, что время – самый ценный ресурс, который мы помогаем им сохранить."

Мірошниченко Тарас Васильович

Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех

E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз

Оформлення токенізції нерухомості та інших активів в Україні та закордоном

Потреба цифровізації фінансових активів гостро постала останнім часом, зважаючи на стрімкий технологічний розвиток світу, який мав особливий вплив на всі без винятку сфери суспільного життя.

Держави, які прагнуть входити до числа лідерів серед найбільш комфортних для ведення бізнесу, уже почали імплементовувати такі технології у свою законодавчу практику.

Однак, у більшості з них, у тому числі й в Україні, відсутнє чітке юридичне регулювання токенізації, що може стати перешкодою на шляху її реалізації корпораціями.

Для початку варто зʼясувати, що таке токенізація, а саме: процес «розбиття», розщеплення будь-яких вхідних даних на менші частини, які називаються токенами. Ці токени можуть бути словами, фразами, символами або будь-якими іншими одиницями інформації, які мають сенс у контексті даних, наприклад різного виду активів.

Токенізація активів – це процес перетворення фізичного активу на його цифровий аналог, представлений у вигляді криптоактиву на блокчейні, за допомогою чого активи стають більш доступними та ліквідними. Такий процес також відкриває нові можливості для інвестування та торгівлі.

Кому може бути корисна токенізація?

Токенізація тягне за собою численні переваги, у тому числі й для бізнесу. Зокрема, вона може допомогти захистити конфіденційні дані шляхом їх заміни на неконфіденційні маркери – випадкової комбінації символів, які не представляють жодної цінності для потенційного крадія персональних даних.

Токенізація збільшує ефективність обробки даних, дозволяючи комп’ютерам швидше та простіше аналізувати їх. На додачу, вона допомагає покращити точність машинних перекладів, систем аналізу тексту та інших програм обробки даних.

Токенізація активів

У контексті токенізації активів її перевагою є те, що вона робить активи доступнішими для ширшого кола інвесторів. Інвестування може відбуватись шляхом придбання частини активу, його токена.

Для їх придбання не потрібні великі суми капіталу, що є додатковим стимулом для інвесторів. Токени можна легко та швидко обмінювати на криптобіржах, що сприяє більшій ліквідності активів.

Усі транзакції з токенами записуються в блокчейн, що забезпечує прозорість та незмінність. У підсумку токенізація відкриває нові можливості для фракційного володіння активами, створення нових інвестиційних продуктів та розвитку децентралізованих фінансових ринків.

Процес токенізації

Багато бізнесів занепокоєні через ймовірні складнощі процесу токенізації. Проте насправді він включає в себе кілька доволі простих кроків, серед яких:

  • створення на блокчейні смарт-контракту, який визначатиме правила володіння, користування та розпорядження токенами;
  • емісія токенів – тобто безпосередня токенізація активу та розприділення утворених токенів між холдерами;
  • ну і, звісно, торгівля чи обмін токенами на криптобіржах, тобто розпорядження.

Але перш за все потрібно зважено підійти до вибору активів, які найбільш вигідно піддати токенізації.

Вигідність токенізації залежить від низки факторів, таких як ліквідность активу (більш ліквідні активи, як правило, легше токенізувати та торгувати ними), регуляторного середовища, що стосується токенізації активів, яке може варіюватися в залежності від юрисдикції.

Витрати на токенізацію також залежать від складності процесу та технологій, що використовуються. Не менш важливо оцінити потенційний попит на токенізовані активи, перш ніж розпочинати процес токенізації.

Деякі приклади активів, які може бути вигідно токенізувати, включають цінні папери, нерухомість, інтелектуальну власність тощо. Токенізація акцій, облігацій та інших цінних паперів може зробити їх більш доступними для інвесторів, а також може полегшити їх торгівлю.

Токенізація інтелектуальної власності може полегшити її ліцензування та продаж.

Розглянемо детальніше процес токенізації нерухомості.

Токенізація нерухомості – це процес перетворення права власності на нерухомість або частку в ній на цифрові токени, що базуються на технології блокчейн.

Авжеж цей процес включає в себе всі ті переваги, що й токенізація інших активів, але має й кілька додаткових. Наприклад, вона може знизити витрати, пов’язані з володінням та розпорядженням нерухомістю, оскільки усуває потребу в посередниках та паперовій документації.

Токенізована нерухомість може відкрити доступ до нових інвесторів, які раніше не могли інвестувати в традиційну нерухомість. Це може включати інвесторів з інших країн або інвесторів, які шукають менші інвестиції.

Вона може полегшити інновації, дозволяючи створювати нові типи активів і продуктів, пов’язаних з нерухомістю.

Токенізація нерухомості може існувати в кількох формах.

Серед них:

  • часткове володіння для розділення права власності на нерухомість на частки, якими потім можуть володіти декілька інвесторів;
  • фракційні інвестиції для створення фракційних інвестицій в нерухомість, що дозволяє інвесторам вкладати кошти в менші частини нерухомості й інвестиційні фонди для створення інвестиційних фондів, які інвестують у нерухомість.

В українському контексті токенізація серед будь-яких інших активів у першу чергу нерухомості є критично важливим фактором, що сприятиме відбудові держави в умовах пост-воєнного часу.

Такий підхід привабить міжнародних інвесторів, а коректна державна регуляція допоможе запобігти проблемам, повʼязаних з іноземними вкладеннями та продажем нерухомості в Україні.

Токенізація як нерухомості, так і загалом перебуває на ранній стадії розвитку. Важливо зазначити, що правові та регулятивні рамки все ще розвиваються в багатьох країнах.

Тим не менш, потенціал цієї технології для трансформації способу володіння, торгівлі та інвестування в активи є значним, і очікується, що прийняття її в усьому світі зростатиме найближчими роками.

Досвід західних країн у сфері токенізації

Усе частіше міжнародні компанії звертаються до токенізації у звʼязку як із вищезгаданими перевагами, так і з бажанням залишатись у топі фінансових технологічних інновацій, тому він набирає обертів у всьому світі.

Серед ключових гравців у такому середовищі є США і Канада, Японія, Сінгапур, Гонконг. ЄС також має доволі просунуту політику із врегулювання криптоактивів.

Такі держави як Швейцарія й Ліхтенштейн уже оптимізували своє законодавство щодо криптоактивів. Таким чином ці держави є одними з найпривабливіших для інвестиційних інститутів.

Токенізація в Україні

На впровадження правового регулювання криптоактивів в Україні впливає безліч факторів. На жаль ЗУ «Про віртуальні активи» досі не набрав чинності. Попри це наразі не існує прямої заборони права власності на криптоактиви, тільки недостача регуляції.

Тому деякі українські корпорації вже стали використовувати токенізацію як інструмент для розпорядження активами, перейнявши відповідний досвід у технологічно розвинутих держав.

Висновок

Незважаючи на те, що Україна одна з найкращих у сфері технологій держав, вона все ж помітно відстає від лідерів цифрового прогресу у плані токенізації та регуляції віртуальних активів.

Цьому є підставою певні правничі недопрацювання країни, які, втім, не можуть бути подолані або до скасування воєнного стану, або до внесення відповідних правок в закони, які допоможуть обійти ці часові рамки.

Попри те це не робить Україну набагато менш інвестиційно привабливою потенційно, оскільки та ж токенізація є необхідністю, а не забаганкою бізнесу в умовах повоєнної відбудови.

Токенізція нерухомості та інших активів уже набула свого застосування у світі через її очевидні переваги, що привносить нові зміни до інвестиційних стандартів, до яких варто готуватись як для корпорацій, так і інвесторів та цілої ІТ-індустрії.

Звертайтесь до юридичної компанії «Приходько та партнери», та ми допоможемо підібрати найбільш оптимальні варіанти токенізації та регуляції віртуальних активів під Ваш запит, та допоможемо у супроводі процесу оформлення токенізції нерухомості та інших активів, в Україні та закордоном.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи потрібна вам допомога з підготовки та збору всіх необхідних даних для оформлення токенізції нерухомості та інших активів в Україні?

Так
Ні

2 питання

Чи потрібна вам допомога з підготовки та збору всіх необхідних даних для оформлення токенізції нерухомості та інших активів закордоном?

Так
Ні

3 питання

Чи потрібна вам допомога з підбором найбільш оптимальних варіантів токенізації ?

Так
Ні
Мірошниченко Тарас Васильович
Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех
E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

0

Кількість оцінок:

0

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Мірошниченко Тарас Васильович

Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех

Зв’язатися

Сіренко Микола Сергійович

Юрист

Зв’язатися

Бозріков Пилип Олександрович

Юрист

Зв’язатися

Вєтінчук Марія Віталіївна

Юрист

Зв’язатися

Шемшур Валерія Олегівна

Юрист

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

Залиште заявку на сайті у вибраній послузі, або ж питанні яке вас цікавить і наші юристи практики Фінтех зателефонують вам для надання детальної консультації або надання комплексного юридичного супроводу.

  • Заявка
  • Дзвінок юриста
    і визначення задач
  • Договір і оплата
  • Консультація,
    аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "ФінТех":
Найменування послугиЦіна, грнТерміни
Підключення до MetaTrader 5 від 5000 у.о. від 1 місяця
ГОТОВІ КОМПАНІЇ З БРОКЕРСЬКИМИ ЛІЦЕНЗІЯМИ від 6000 у.о. від 2 тижнів
ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА КАЗИНО від 25000 у.о. від 3 місяців
ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА БЕТТИНГ від 15000 у.о. від 3 місяців
ОТРИМАННЯ ГЕМБЛІНГ ЛІЦЕНЗІЇ В АНДЖУАНІ від 4000 у.о. від 3 місяців
EMI ліцензія від 85000 у.о. від 6 місяців
РОЗРОБКА AML-ПОЛІТИКИ від 600 у.о. від 3 днів
ОФОРМЛЕННЯ ГІГ-КОНТРАКТУ від 400 у.о. від 2 днів
Юридичний висновок (Legal opinion) від 1000 у.о. від 3 днів

від 200 у.о. до 85000 у.о. Ціна актуальна на Липень 2024

Вам також може знадобитися:

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація