«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Ліквідація юридичної особи з боргами

Ліквідація юридичної особи (компанії) є процесом, який відбувається при закритті підприємства і припиненні її правового існування. Цей важливий етап в житті будь-якої організації вимагає детального планування, виконання законодавчих вимог та взаємодії з різними зацікавленими сторонами в ліквідації підприємства. Загалом юридична особа може припиняти своє існування із різних причин, таких як: не хватка грошових коштів для продовження своєї діяльності, систематичне порушення законодавства, досягнення мети для якої створювалась організація тощо. У цій статті ми розглянемо, які існують в Україні типи ліквідації юридичної особи (компанії).

На сьогодні в Україні існує кілька можливих варіантів ліквідації юридичної особи.

Головними та найбільш розповсюдженими є наступні види, а саме:

  • Добровільна ліквідація або припинення існування підприємства за рішенням його засновників (учасників). Цей варіант припинення організації передбачає складання протоколу в якому і закріплюється добровільне волевиявлення учасників про ліквідацію. Кінцевою метою такого виду ліквідації є виключення підприємства із державного реєстру юридичних осіб та внесення відповідно запису про це. Недоліками цього виду ліквідації є те, що він займає досить значний проміжок часу, оскільки процедура передбачає дотримання законодавства, звільнення працівників, виплати по заробітній платі та іншій заборгованості перед кредиторами, перевірок уповноваженими на це органами. А тому не всім він завжди підходить.
  • Припинення існування підприємства через зміну його керівника, а також складу учасників. Цей варіант ліквідації юридичної особи можна назвати швидким методом, оскільки підприємство не ліквідовується повністю із записом у державному реєстрі, а тільки відбувається перехід прав та обов’язків від одного власника до іншого через купівлю частки у статутному капіталі. Тобто в організації змінюється її керівник та склад учасників. Найкраще підходить для тих юридичних осіб, які бажають якнайскоріше позбутись своєї організації, навіть і якщо мають при цьому борги.
  • Припинення існування юридичної особи за рішенням суду. Цей варіант можливий в такому випадку, коли підприємство створювалось із значними порушеннями законодавства, які не можливо самостійно усунути за допомогою учасників юридичної особи або уповноваженого на це органу державної влади. Рішення про ліквідацію організації приймає суд, а також він призначає ліквідаційну комісію по справі.
  • Ліквідація підприємства через процедуру банкрутства. Ініціатором процедури може бути безпосередньо як кредитор, так і сам боржник. Найкраще підходить для юридичних осіб, які мають значну заборгованість перед кредиторами, оскільки під час процедури банкрутства діє мораторій на задоволення вимог кредиторів, а також суд проводить відповідні заходи на відновлення роботи та діяльності самої організації.
  • Реорганізація підприємства, яка може здійснюватися шляхом злиття, приєднання, поділу та перетворення юридичної особи. Під час реорганізації юридична особа також припиняє своє існування, але всі її права й обов’язки передаються до нового (іншого) підприємства в порядку правонаступництва.

В яких випадках слід звертатися до юриста для ліквідації компанії?

Кожен варіант ліквідації юридичної особи на практиці має свої відповідні нюанси та грошову вартість. А тому в залежності від вашої ситуації для найкращого вибору задовільного типу ліквідації підприємства потрібно звертатися до фахівців своєї справи – адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда юристів має багаторічний досвід у сфері ліквідації юридичних осіб, а тому ми зможемо ретельно вивчити вашу ситуацію, запропонувати найкращий варіант ліквідації та пояснити його складову вартість на основі ваших потреб та особливостей підприємства. Звертайтесь!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно ліквідувати компанію (юридичну особу) в Україні?

Так
Ні

2 питання

В компанії є борги перед державою чи контрагентами?

Так
Ні

3 питання

Юридична компанія зареєстрована в Києві чи Київській області?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація