Оскарження штрафу за ст. 210-1 КУпАП

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Оскарження штрафу за ст. 210-1 КУпАП

Повномасштабні бойові дії на території України в 2024 році продовжуються, а це означає, що держава постійно потребує громадян для захисту від збройного нападу Російської Федерації.

У звʼязку із цим в травні цього року було запроваджено нові зміни до КУпАП, що передбачають посилення відповідальності за порушення чинного законодавства про мобілізацію громадян.

І як наслідок дані зміни призвели тільки до збільшення незаконних штрафів за ст. 210-1 КУпАП. В чому і вбачається актуальність розгляду даної проблематики на сьогодні.

А тому у цій інформаційній статті юристи із адвокатського бюро “Приходько та партнери” розкажуть про особливості оскарження штрафу за ст. 210-1 КУпАП.

Коли особу можуть притягнути до відповідальності за ст. 210-1 КУпАП?

Положеннями ст. 210-1 КУпАП встановлюється настання адміністративної відповідальності за недотримання чинного законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Так, до таких дій можна віднести:

  • дії, що повʼязані із умисним незʼявленням громадянина за повісткою до ТЦК та СП;
  • неуточнення своїх персональних даних громадянином протягом 60 днів в ЦНАПАх, Резерв+ або особисто не зʼявившись до ТЦК та СП;
  • ухилення від проходження медичного огляду, що спрямований на визначення придатності до воєнної служби;
  • ненадання доступу до будівлі, приміщення чи інших споруд, а також транспортного засобу громадянина;
  • порушення роботодавцями своїх обовʼязків щодо інформування органів ТЦК та СП про прийом на роботу нових працівників, проведення перевірки їх військово-облікових документів, забезпечення їх прибуття до органів ТЦК та СП внаслідок отримання письмового оповіщення тощо;
  • та багато інших.

Санкція вищезгаданої статті передбачає покарання у вигляді штрафу, що може застосовуватись як до громадян, так і до посадових осіб підприємств.

Сума штрафів під час воєнного стану складає: для громадян – від 17000 грн до 25500 грн, для посадових осіб ОМС, органів державної влади, приватних юридичних осіб та громадських обʼєднань – від 34000 грн до 59500 грн.

Як оскаржити штраф за ст. 210-1 КУпАП?

Перш за все варто зазначити, що справи за ст. 210-1 КУпАП уповноважені розглядати керівники ТЦК та СП, вони також приймають рішення про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (ст. 235 КУпАП).

Для того, щоб працівники ТЦК та СП могли притягнути громадянина чи посадову особу до відповідальності їм не потрібно складати протокол, адже із норм КУпАП вбачається, що за правопорушення передбачене ст. 210-1, ТЦК та СП можуть відразу виносити постанову про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Важливо! До такої постанови також повинні долучатися докази, що підтверджують винуватість громадянина у даному правопорушенні (наприклад, факт неприбуття особи до ТЦК та СП за повісткою).

Якщо постанова про притягнення особи до адміністративної відповідальності була складена із численними помилками, доказова база не є достатньою для доведення вини громадянина у скоєному правопорушенні, особа не отримала “на руки” копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, її не було ознайомлено із правами та обов’язками, що передбачені ст. 268 КУпАП – все це слугуватиме надалі підставою для оскарження штрафу по справі за ст. 210-1 КУпАП.

Залишились питання щодо оскарження штрафу за ст. 210-1 КУпАП?

Звертайтесь в такому випадку за допомогою до фахівців із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Ми допоможемо вам розібратися із загальною процедурою оскарження штрафу за ст. 210-1 КУпАП, адже маємо ґрунтовні знання та багаторічний досвід роботи у сфері військового права України, що дозволяє надавати лише належну правову підтримку клієнтам компанії.

Не зволікайте та заповнюйте заявку нижче і наш юрист зв’яжеться із вами найближчим часом!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи отримали ви копію постанови?

Так
Ні

2 питання

Виконавча служба заблокувала ваші рахунки?

Так
Ні

3 питання

Чи є у вас військово-обліковий документ?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація