Оскарження штрафу за порушення воєнного обліку на підприємстві

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Оскарження штрафу за порушення воєнного обліку на підприємстві

Вже понад 1,5 року в нашій країні діють нові зміни в правилах воєнного обліку на підприємствах, що були встановлені Порядком від 30.12.2022 року №1487.

За цей час велика кількість посадових осіб була притягнута до адміністративної відповідальності в рамках ст. 210-1 КУпАП.

Не всі санкційні штрафи накладалися в межах чинного законодавства, оскільки працівники ТЦК та СП досить часто притягали до відповідальності невинних осіб. А тому питання оскарження таких штрафів набуло широкої актуальності.

У цій інформаційній статті юристи із адвокатського бюро “Приходько та партнери” розкажуть, яким саме чином можливо оскаржити накладений штраф за порушення воєнного обліку на підприємстві.

Який порядок притягнення до відповідальності за ст. 210-1 КУпАП?

Зазвичай для того, щоб посадову особу органів державної влади, ОМС, юридичних осіб та громадських обʼєднань притягнути до відповідальності за ст. 210-1 КУпАП потрібно для початку виявити склад правопорушення у її діях.

Для цього РТЦК та СП наділені повноваженнями проводити відповідні перевірки, а саме:

  • кожного року (як планово, так і позапланово) на підприємствах, в яких числяться військовозобовʼязні громадяни, що отримали бронювання на весь період військового стану чи певний часовий проміжок за цими підприємствами, або особи, що отримали “бойову повістку” (мобілізаційне розпорядження);
  • щодо інших приватних підприємств – 1 раз в 4 роки.

 

Обласні ТЦК та СП також наділені повноваженнями проводити перевірки на підприємствах щороку, проте вони повинні це робити відповідно до затверджених міськими адміністраціями планів їх проведення.

Якщо під час проведення однієї із вищезгаданих перевірок і було виявлено порушення чинного законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, то тоді працівники ТЦК та СП можуть притягти відповідальну посадову особу за ст. 210-1 КУпАП.

Які існують юридичні підстави для оскарження штрафу за порушення правил воєнного обліку?

  • Не відповідний субʼєкт вчинення правопорушення.

Так, відповідальність за ст. 210-1 КУпАП несе: безпосередній керівник цього підприємства та працівник, на якого і були покладені обовʼязки із дотримання правил воєнного обліку.

А тому досить часто підставою для оскарження накладеного штрафу є саме те, що ТЦК та СП притягають до відповідальності особу, що не відповідає за дотримання правил воєнного обліку на підприємстві.

  • Не конкретизація протиправних діянь, що містить склад правопорушення є юридичною підставою для можливого подальшого скасування постанови за ст. 210-1 КУпАП.

Такого правового висновку дійшов суд по справі №456/3088/23 від 24.02.2024 року, де вказав, що працівники ТЦК та СП не зазначили, які саме дії посадової особи призвели до вчинення правопорушення за ст. 210-1 КУпАП.

А тому із матеріалів справи не можливо встановити самого факту вчинення адміністративного правопорушення в діяннях особи.

  • Якщо громадянина належним чином не було повідомлено про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення за ст. 210-1 КУпАП – то це є підставою для скасування такої постанови та звільнення особи від відповідальності.

Таким чином, підстав для оскарження штрафу за порушення воєнного обліку на підприємстві існує досить багато, що ускладнює особливості їх розуміння з боку пересічних громадян України.

А тому якщо ви хочете зекономити свій час та нерви під час оскарження такого штрафу, то краще звертатися до професійних юристів із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Ми зможемо надати необхідну правову підтримку клієнтам компанії по справі, адже знаємо всі юридичні нюанси оскарження даної категорії справ. Не зволікайте та звертайтесь саме до нас, оскільки отриманим результатом ви завжди будете задоволені під час співпраці!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи отримали ви копію постанови?

Так
Ні

2 питання

Виконавча служба заблокувала ваші рахунки?

Так
Ні

3 питання

Чи є у вас військово-обліковий документ?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація