E-mail
yarmoliuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі стартап-проектів.

Зв'язатися зараз

Законопроект про подвійне громадянство. Хто підпадає під спрощену процедуру отримання громадянства?

? Зараз проходять дебати над президентським законопроектом щодо змін в закон про громадянство, також його називають законопроектом про подвійне громадянство. Наразі питання подвійного громадянства не врегульовано законодавчо, а даний зоконопроект пропонує легалізувати його.
☝ Цікавим є нововведення «про присягу громадянина України», зокрема, у разі прийняття законопроекту, певні категорії іноземців будуть зобов’язані підписати такий документ засвідчуючи тим самим, що у разі набуття громадянства України у правових відносинах з Україною вони визнають себе громадянином України.
Також законопроєкт передбачає спрощену процедуру отримання громадянства.
Наступним категоріям осіб замість припинення громадянства можна просто подати декларацію про відмову від свого громадянства:
іноземцям, які проходили військову службу за контрактом у Збройних силах України.
✅іноземцям, які є громадянами країни-агресора (Росії) і які на своїй батьківщині зазнали переслідувань;
✅іноземцям, які мають визначні заслуги перед Україною; іноземці, які брали безпосередню участь в АТО;
✅іноземцям, які проходили військову службу за контрактом у Збройних силах України та нагороджені державною нагородою України.

? Якщо узагальнити, то у разі прийняття законопроекту емігрант з України, який вже отримав, наприклад, громадянство Німеччини, не муситиме позбуватися українського паспорту. Він повністю легально матиме два або навіть три; іноземці, що воюють на сході отримають можливість набути українське громадянство за спрощеною процедурою, без відмови від свого рідного; простіше отримати український паспорт буде політичним біженцям та людям, які доведуть, що їхні предки проживали на території України аж наприкінці ХІХ століття.
? Основний посил проекту в тому, що українцям всередині країни дозволено буде мати два або три паспорти легально.
В парламенті повідомляють, що, наприклад, досягнуто попередньої домовленості з Канадою про подвійне громадянство. Це дозволить українській діаспорі в Канаді повернутись на історичну батьківщину та знову відчути себе українцями при тому не втрачаючи правового зв’язку з Канадою.
? Оцінюючи законопроект можна сказати, що він містить більше позитивних моментів для українців, які хочуть жити з статусом біпатридів, ніж для іноземців, які планують набути українське громадянство і не відмовлятись від свого.
Сподіваємось, що до осені депутати визначаться з кінцевою версією закону та ухвалять його, а ми, в свою чергу, зможемо допомогти вам у питаннях подвійного громадянства.
До речі, у нас на сайті ви можете почитати про різниці між «другим громадянством» та «подвійним громадянством».

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація