"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Якою є юридична сила довідки про звернення за захистом в Україні? Які права у її власника?

Довідка про звернення за захистом в Україні – це документ, який підтверджує факт законного перебування людини на території нашої держави на термін прийняття рішення щодо її визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні. Ця довідка застосовується при реалізації прав та виконання обов’язків, дотримання законів України. Таку довідку можна продовжувати у дії. Нею можна користуватися до фактичного моменту набуття людиною статусу біженця або статусу особи з додатковим захистом в Україні.
Часто плутають та приписують цій довідці характеристики/особливості та юридичну силу, яких вона не має зовсім. Наприклад, те, що ця довідка дає право подати документи на прийняття людини в громадянство України, оформити посвідку на проживання в Україні – тимчасовий/постійний, закордонний паспорт України, отримати дозвіл на роботу та офіційно влаштуватись на роботу… Насправді, цей документ тільки легалізує людину у країні. Її наявність ще не означає набуття якогось статусу. Після отримання цієї довідки процес прийняття рішення щодо людини щодо надання їй статусу біженця, на підставі чого вона буде документована посвідченням біженця в Україні, або ж рішення про визнання її особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, на підставі якої людина буде документована посвідченням особи з ДЗ в Україні.
Довідка видається територіальними підрозділами міграційної служби, у структурі яких діють відділи роботи з біженцями. Рішення про видачу людині довідки приймається протягом одного робочого дня з моменту звернення за наданням статусу біженця або особи з додатковим захистом в Україні.
Отримати таку довідку можна чи через законного представника. Якщо людина не має державної мови – запрошується дипломований перекладач. Після проведеної співбесіди/опитування уповноважена особа складає висновок щодо видачі людині довідки.
У 2020 році було висунуто законопроект щодо внесення нововведень до НПА щодо надання права подання документів на прийняття до громадянства України особами з Додатковим Захистом в Україні, але зміни були відкинуті на етапі їх розгляду.
Для того, щоб процес отримання статусу біженця та довідки про додатковий захист були простішими для вас – звертайтеся до юристів юридичної компанії Приходька та партнери.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація