"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Які вимоги до оформлення первинних документів?

Кожен бухгалтер і меншою мірою юрист, стикалися з питанням первинних документів, їх переліком, правилами заповнення та термінами зберігання. Саме цьому питанню буде присвячена ця стаття.
До первинних документів підприємства слід відносити як до основи обліку, оскільки саме від їх наявності/відсутності та правильності складання залежить безпроблемне проходження податкової перевірки та відсутність процесуальних проблем у діяльності підприємства (зокрема безпроблемна реєстрація податкових накладних). Насамперед слід зазначити, що у 90% випадків неправильно складений первинний документ є причиною для судової суперечки з Державною податковою службою України. Це з тим, що саме податківці мають «формальні» (неписані) правила оформлення господарських операцій.

Законом № 966 визначено, що є документ, що містить інформацію про операцію та підтверджує факт її здійснення (стаття 1). Наказ Мінфіну №88 також містить ухвалу. Відповідно до нього, таким документ у письмовій/електронній формі, підтверджує та фіксує господарські операції (зокрема дозволи керівництва на їх проведення) (пункт 2.1.).

Велика кількість аудиторів, юристів, бухгалтерів до первинних документів відносять договір про надання послуг чи виконання робіт. Водночас він не є, а лише фіксує договірні відносини між сторонами. А ось подальші документи в рамках виконання договору є первинними документами.

? Зокрема такими можуть бути:

?-Товорово-транспортна накладна;
?- Видаткова накладна;
?- Акт прийому-передачі;
?- Дозвіл загальних зборів суспільства тощо.

При цьому ані Податковий кодекс України, ані інші нормативно-правові акти не містять переліку первинних документів.

Також проаналізуємо, які реквізити повинен мати первинний документ, щоб він не викликав питань та підозр у податківців.

? У вищезгаданих нормативно-правових актах містяться вимоги до наявності обов’язкових реквізитів у первинному документі:

?-назва;
?-дата;
?-місце складання;
?-найменування юридичної особи;
?-опис операції;
?-одиниця виміру проведеної операції (натуральний/вартісний вираз)
?-посада та прізвище підписала;
?-підпис;
?-інші додаткові відомості.

Такими додатковими відомостями можуть бути код ЄДРПОУ підприємства, вихідний номер документа, підстава здійснення операцій, довіреність тощо.

ℹ Поділимося з Вами одним лайфхаком:
якщо документ складено у процесі виконання договору та містить вищезгадані реквізити, він є первинним і не викликатиме жодних зауважень у податківців!

Отже, правильне ведення бухгалтерського обліку є запорукою успіху Вашого бізнесу. Вибирайте бухгалтерський супровід юридичної компанії «Приходько та партнери» та будьте впевнені у правильності оформлення його діяльності.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація