Які складнощі можуть виникнути під час оформлення дозволу на імміграцію? ПРИКЛАД РЕАЛЬНОГО КЕЙСУ!

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Які складнощі можуть виникнути під час оформлення дозволу на імміграцію? ПРИКЛАД РЕАЛЬНОГО КЕЙСУ!

Час прочитання: 2 хв.

Складнощі при оформленні дозволу на імміграцію виникають майже завжди. Неможливо отримати дозвіл на імміграцію одразу, без проблем. У будь-який момент і в будь-якого іноземця, з будь-яким громадянством і з будь-яким станом документів, що клопочеться про надання йому дозволу на імміграцію в Україну, можуть виникнути непередбачені обставини. Іноді, складнощі бувають настільки абсурдними і не регламентовані законом, що навіть важко уявити, що вони мають бути взагалі.
Всю абсурдність у цьому питанні можна відстежити за таким життєвим прикладом.

У 2018 році громадянин Ізраїлю ?? подав документи на отримання дозволу на імміграцію в Україну ?? на підставі шлюбу з громадянкою України ?? більше двох років (укладено у 2015 році). Шлюб було укладено на Кіпрі та згідно із законодавством було легалізовано на території України. У іноземця також мала малолітня дочка 14-ти років від народження, біологічна мати якої була позбавлена ​​батьківських прав у 2012 році згідно з рішенням суду Ізраїлю (рішення офіційне, легалізоване для України).

Громадянин Ізраїлю ??, приїхавши на територію України ?? зі своєю малолітньою дочкою за візою Д і одразу ж оформив тимчасову посвідку на проживання. У 2018 році тимчасові види на проживання оформлялися у вигляді книжечки. Відповідно, малолітню доньку було вписано у посвідку на проживання свого батька, що й доводило легальність її перебування в Україні. Через рік, у 2019 році, коли настала потреба продовжити тимчасовий дозвіл на проживання, іноземець подав усі необхідні документи для цього на себе та свою дочку. Але, на стику двох періодів, коли набули нововведень за формою та порядком документування іноземців видами на проживання – іноземець отримав тимчасовий дозвіл на проживання у вигляді IД-картки, а малолітній дочці вид не видали. Парадигма полягає в тому, що згідно із законодавством (а саме ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»), дітям до 16-ти років можна видати тимчасовий дозвіл на проживання маючи лише дві підстави: (у нашому випадку) на підставі возз’єднання з сім’єю та на підставі навчання на території України. Дівчинка не вчилася, а через те, що дочці на той момент було 15 років, а законна дружина її біологічного батька не була їй біологічною матір’ю (тобто не можна використовувати норму по возз’єднанню з сім’єю) – їй відмовили у видачі тимчасового виду на проживання.

Через те, що іноземець мав тимчасовий посвідку на проживання, а також, він подав документи на дозвіл на імміграцію, він перебував на законних підставах в Україні: поки законно на території України батьки, доти законно перебувають і діти.
Фіналом усієї цієї історії було отримання дозволу на імміграцію іноземцем разом із його дочкою.
Для запобігання проблемам при оформленні різних документів для іноземних громадян звертайтеся до юристів компанії “Приходько та партнери” – ми допоможемо з усіма вашими питаннями!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація