Як визначити КВЕД для бізнесу? Чому важливо правильно вибрати КВЕД?

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

Як визначити КВЕД для бізнесу? Чому важливо правильно вибрати КВЕД?

Час прочитання: 2 хв.

Як визначити КВЕД для бізнесу? Чому важливо правильно вибрати КВЕД?

Автор

Ворожбітова Кристина Юріївна

КВЕД – це класифікатор видів економічної діяльності з кодами, встановленими для різних видів бізнесу. У кожній галузі є свої коди. Усі вони зібрані у єдиному документі.

Переглянути загальний перелік КВЕДів можна на офіційному сайті Державної служби статистики України за посиланням http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/k...

Перед відкриттям ФОП чи ТОВ кожен підприємець реєструє відповідні його бізнесу КВЕД. Для того, щоб правильно їх підібрати, потрібно відповісти на запитання:

?яким бізнесом загалом займатиметеся?

?який напрямок буде основним?

?Чи будете Ви надавати додаткові послуги?

При реєстрації підприємства Вам потрібно буде вказати основний КВЕД та інші. Наявність основного КВЕД є обов'язковою умовою.

Чому важливо правильно вибрати КВЕД?

Якщо суб'єктом господарювання, який перебуває на загальній системі оподаткування, отриманий дохід у рамках діяльності, що не підпадає під обраний КВЕД, то такий дохід оподатковується за ставкою 18% + 1.5%. Ризик полягає в тому, що такий дохід оподатковується не після вирахування витрат, а до, тобто від загальної суми зарахованих на рахунок коштів.

Щодо спрощеної системи оподаткування, то такий дохід оподатковується за дещо меншою ставкою, а саме 15%. Негативним наслідком фіксації такого порушення є те, що у Вас виникне обов'язок перейти на загальну систему оподаткування (за умови попереднього перебування на спрощеній системі оподаткування).

Практика показує, що державні реєстратори (нотаріуси рідше) відмовляються вносити до Реєстру понад п'ять кодів КВЕД. Водночас законодавство таких обмежень не передбачає, тому Ви можете цілком законно використати необмежену кількість КВЕД. Навіть якщо вони не поміщаються на 1 аркуш реєстраційної заяви, Ви просто додаєте ще один аналогічний аркуш заяви.

Якщо було укладено угоду, проте вона не потрапляє під ті КВЕД, які вже відображені в ЄДР, доведеться максимально швидко додати їх. Тому краще подбати про це наперед.

Натомість, при реєстрації підприємства в мережі Інтернет додавати КВЕД можна без загрози отримати якусь відмову. Крім того, такий спосіб реєстрації зручніший і швидший.

Крім того, варто звернути увагу на те, що є низка видів діяльності, заборонених для здійснення на певних видах систем оподаткування (стосується спрощеної системи). Перелік видів діяльності, які мають право здійснювати платники єдиного податку, які обрали першу та другу групи, можна переглянути на сайті Державної податкової служби України за посиланням

https://tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/m...

Якщо Ви не впевнені у визначенні коду КВЕД або у Вас виникли інші питання щодо оподаткування та ведення бухгалтерського обліку суб'єктами господарювання – звертайтеся до фахівців юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю відповімо на Ваші запитання!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація