Як повернути ЄСВ (єдиний соціальний внесок), який був помилково сплачений не з цього приводу?

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

Як повернути ЄСВ (єдиний соціальний внесок), який був помилково сплачений не з цього приводу?

Час прочитання: 3 хв.
Ворожбітова Кристина Юріївна - a10a7746 2 scaled e1693840655183

Як повернути ЄСВ (єдиний соціальний внесок), який був помилково сплачений не з цього приводу?

Автор

Ворожбітова Кристина Юріївна

Нерідко трапляється ситуація: єдиний соціальний внесок сплачено не на той рахунок, що потрібно або сплачено велику суму. Тоді виникає питання: "Що робити з переплатою і як повернути гроші?"
Насамперед не потрібно панікувати, адже це зробити не дуже складно, головне дотримуватися певної послідовності.

Якщо помилково було сплачено більшу суму ЄСВ ніж потрібно, то надлишок може бути зарахований у майбутніх платежах. Тобто при оплаті за наступний період потрібно буде сплачувати різницю між нарахованою сумою та надлишком, який сплачено у попередньому періоді.

Якщо платника варіант зарахування коштів у рахунок майбутніх платежів прийнятний, йому і робити нічого не потрібно. Адже контрольний орган самостійно, без будь-яких заяв на перерахування, автоматично нараховує надлишок сплаченого ЄСВ у рахунок майбутніх платежів на цей же розрахунковий рахунок.

Є ще другий спосіб повернення ЄСВ. Він актуальний у тому випадку, якщо сума переплати дуже значна, або не бажає, щоб кошти були перераховані в рахунок майбутньої оплати.

Отримати консультацію від бухгалтера

У такому разі повернення відбувається:

  • коли платник вніс кошти у більшому розмірі ніж потрібно;
  • коли платник вніс кошти помилково на інший рахунок, який не призначений для сплати ЄСВ.

У такому разі помилково перераховані кошти або їх надлишок може бути повернено лише у тому випадку, якщо від платника буде відповідна заява. Форму такої заяви зазначено у додатку 1 Порядку № 6.
Якщо заява буде подана без дотримання встановленої форми, вона не буде розглянута.

Але якщо кошти для сплати ЄСВ були помилково перераховані на рахунок обліку доходів та зборів, то заява на повернення може бути написана у довільній формі. У заяві обов'язково має бути зазначена назва платника податків, індивідуальний податковий номер, вид помилкового платежу та спосіб яким мають бути повернені кошти. Це може бути або на розрахунковий рахунок, або погашення інших податків. До цієї заяви потрібно додати копію квитанції про помилково сплачені кошти. Заява за встановленою формою або довільною повинна подаватися до того контролюючого органу, на рахунок якого, було здійснено помилковий платіж.

Подати заяву можна такими способами:

  • особисто самим платником ЄСВ;
  • направити поштовим повідомленням;
  • засобом електронного зв'язку, але з обов'язковим використанням електронного цифрового підпису.
  • Найшвидшим варіантом буде направлення такої заяви через особистий електронний кабінет платника податків. Заяви можна просто просканувати та через функцію меню “Листування з ДФС” надіслати.

Заява про повернення коштів може бути відхилена з наступних причин:

  • Заява написана у неправильній формі
  • Заява містить неправдиву інформацію
  • Заява подана не до того органу, на рахунок якого було сплачено помилковий платіж.

Розрахувати вартість послуг бухгалтера

Також може бути не повернення помилково сплачених коштів у тому випадку, якщо платник має заборгованість зі сплати ЄСВ.
Про розгляд заяви платник повинен бути повідомлений письмово. Якщо відмовлено у поверненні помилково сплачених коштів, то має бути мотивована письмова відмова.

П. 43.3 Податкового кодексу України передбачено, що відмова у поверненні зайво сплаченого ЄСВ може бути й у тому випадку, якщо заяву на повернення платник подав після закінчення 1095 днів.
Після отримання заяви у податківців податківців 10 робочих днів для того, щоб перевірити заяву відповідає встановленим правилам. Якщо заява написана без порушень, тоді починається процедура повернення коштів. Це займає до 6 робочих днів.

Далі, якщо органи податкової розглянули документи та ухвалили рішення про повернення коштів, вони передають документи до Держказначейства. Саме Держказначейство має перерахувати сплачені кошти платнику ЄСВ.

Затримки з перерахуванням коштів можуть виникнути у випадку, якщо дата перерахування коштів припадає на два останні робочі дні місяця. У такому разі кошти можуть бути перераховані в перший день наступного місяця.
Якщо платник податків сплатив єдиний соціальний внесок на неправильний рахунок, то поки він поверне кошти проходить певний час. Це може бути приблизно місяць. За цей час, доки ЄСВ не надійшло на правильний рахунок, органи податкової направляють платнику ЄСВ податкову вимогу про сплату боргу-недоїмки.

Але цю вимогу можна оскаржити у суді. Як показує судова практика, суди встають на захист платника податків та вважають помилкову оплату ЄСВ на інший рахунок технічною помилкою.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація