"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Як поновити діяльність після завершення карантину? Як бути із віддаленими співробітниками?

?Офіційно в Україні карантин продовжується, але є деякі послаблення. Це дуже хороша новина для суб’єктів господарської діяльності, які вже понад два місяці тимчасово припинили свою роботу. Тобто вони мають можливість потроху повертатися до звичного ритму життя.
Але сьогодні актуальними стали питання: “Як правильно відновити свою діяльність і вийти з карантину?” Керівників підприємств цікавлять питання: “Як закінчити простий, якщо він був оформлений або як перевести працівників з дистанційної роботи на звичайну?”

?Повернення працівників до нормального графіка роботи
Спочатку для того, щоб працівники змогли повернутися з дистанційної роботи до звичайної – необхідно проаналізувати наказ про переведення їх на віддалену роботу. Тобто потрібно зрозуміти, на якій підставі працівники були вдома. Це може бути їхня особиста заява про надання відпустки власним коштом, наказ по підприємству про простої або наказ про переведення працівників на дистанційну роботу. Важливо зазначити який період було видано такий наказ. Якщо, наприклад, у наказі було зазначено до завершення карантину або до зняття карантину, але при цьому не вказано до якогось конкретного числа, то потрібно керівнику підприємства видати новий наказ. У якому зазначити, що у зв’язку з послабленням карантинних заходів робота підприємства поновлюється. Але якщо в наказі вже було зазначено дату, наприклад, що працівники підприємства не працюють до 25 травня 2020 року, то в такому разі наказу про завершення дистанційної роботи не потрібно.

Для того, щоб працівник, який знаходиться вдома, міг ознайомитися з наказом, можна направити йому скан копію такого наказу будь-яким засобом електронного зв’язку (електронна пошта, вайбер або інша соціальна мережа). Після ознайомлення працівник так само повинен направити листа про ознайомлення з наказом. Після виходу працювати, після закінчення карантину, працівник може власноруч підписати цей наказ про ознайомлення.

?Видалені співробітники
Якщо з початку карантину працівники підприємства було переведено наказом про перехід на дистанційну роботу, то у такому разі видається наказ про завершення дистанційної роботи працівників.

?Простий підприємства
У разі оформлення простою підприємства на час карантину, то видається наказ про завершення простою та вихід працівників на роботу.

?Відпустка за власний рахунок на період карантину
Якщо є працівники, які написали заяви на відпустку власним коштом до закінчення карантину, то в цьому випадку має бути заява працівника про переривання відпустки з певної дати. На основі цієї заяви має бути виданий наказ про переривання відпустки власним коштом.
Щодо відновлення роботи підприємства жодних повідомлень до контролюючих органів робити не потрібно. У законодавстві про це не йдеться і жодними нормативно-правовими актами це не передбачено. Тобто жодних особливостей щодо відновлення роботи підприємства після карантину немає.

?РРО
Якщо суб’єкт господарську діяльність тимчасово карантину закрив свою торгову точку, відповідно він не проводив розрахункових операцій. Інформувати податківців про зупинення РРО не треба було. Але в податківці рекомендують, що потрібно цей факт підтверджувати наказом про зупинення РРО.
Отже, інформувати їх про відновлення діяльності також не потрібно. Не варто хвилюватися за те, що РРО буде заблоковано у разі передачі інформації на сервер ДПСУ. Блокування знімається відразу після відновлення зв’язку РРО із сервером.

?Порядок подачі форми №20-ОПП
Якщо суб’єкт господарювання подавав до податкових органів інформацію про виведення деяких об’єктів оподаткування з експлуатації у зв’язку з карантином, то у разі відновлення роботи цих об’єктів необхідно подавати форму №20-ОПП.
У графі 9 слід зазначити стан об’єкта оподаткування “2” – експлуатуватися.

?Амортизація
У законодавстві не передбачено підстав для припинення нарахування амортизаційних коштів на час тимчасового простою. Тому нарахування амортизації за такими об’єктами все одно доведеться робити. Але витрати, які були на амортизації, можливо, можна буде вносити до складу інших операційних витрат.
Після відновлення експлуатації об’єктів витрати потрібно відображати у звичайному порядку.
Податківці вважають, що за період, у який не використовувалося виробничі ОС та була відсутня експлуатація, податкова амортизація на такі ОС не нараховується.
Якщо суб’єкт господарської діяльності обрав саме такий підхід, нараховуватиметься податкова амортизація з наступного місяця після відновлення експлуатації. ?

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація