Як не стати жертвою фінансових пірамід та інвестиційних організацій? Поради адвоката!

«Наше завдання – захист Ваших прав та інтересів. Ми не розказуємо «казок» - клієнт повинен бути відвертим та усвідомлювати об’єктивну реальність ситуації.»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Керівник практики проблемної заборгованості, адвокат з кримінальних справ

Зв'язатися зараз

Як не стати жертвою фінансових пірамід та інвестиційних організацій? Поради адвоката!

Час прочитання: 3 хв.

 

Останнім часом в засобах масової інформації, в мережі Інтернет можна зустріти різного роду рекламу фінансових установ та компаній які пропонують інвестувати (вкласти) значні суми грошових коштів в їх діяльність, обіцяючи при цьому щомісячну своєчасну сплату великих відсотків, неймовірну капіталізацію вкладу, та повернення внесків на першу вимогу вкладника.

Разом з тим, як відомо, безкоштовний сир тільки в мишоловці!

На практиці ж, як правило, ситуація складається діаметрально протилежна.

Дійсно, спочатку так звані фінансові компанії запрошують потенційну жертву до свого офісу, який, як правило, розміщений в елітному бізнес-центрі, що справляє позитивне враження з однієї сторони, та відволікає увагу з іншої.
Кошти залучають нібито під розвиток проектів новітніх технологій, фондових бірж, цінних паперів, транспорту, електромобілів, дорогоцінного каміння, металів тощо.

Далі, привітні «менеджери» пригощають дорогими напоями та їжею, та продовжують розказувати про шаленів прибутки, які можна отримувати від свого вкладу, а також про те, що через півроку-рік Ви фактично станете мільйонером.

З потенційним клієнтами в таких компаніях працюють добре психологічно підготовлені люди, які зазвичай отримують свій відсоток від суми коштів, внесених клієнтом. Основною метою таких дій є сформувати у людини віру в світле майбутнє, віру в те, що вона зможе розбагатіти за короткий проміжок часу без значних зусиль, щоб довірливий «вкладник» з легкістю попрощався зі своїми грошима.

Після того, як потенційна жертва морально готова, їй дають на підпис договір в якому дійсно прописані фантастичні відсотки та умови, які їй раніше озвучувалися. Після таких маніпуляцій потенційна жертва з радістю підписує договір та віддає гроші, при цьому, не звертає увагу на те, що крім договору, жодних документів, які б підтверджували факт передачі грошей їй ніхто не надає. Більш того, в особи залишається тільки примірник договору, в якому, як правило, навіть відсутня інформація, що гроші фактично були передані.

Надалі протягом декількох місяців «інвестору» дійсно виплачуються обіцяні відсотки від вкладу за рахунок коштів, внесених такими самим іншими «інвесторами», оскільки фактично будь-якої діяльності такі «інвестиційні» компанії не здійснюють.

Цікавим є той факт, що такі «відсотки» (дивіденди) перераховуються не з банківського рахунку компанії, а через банківський термінал самообслуговування на картковий рахунок особи часто навіть без зазначення призначення платежу.

Через півроку-рік виплата відсотків припиняється, а інвестору повідомляється про те, що компанія якій були передані грошові кошти збанкрутувала, вийшла з групи компаній тощо та повернути кошти не може.

Далі особі пропонується заключити новий «інвестиційний» договір уже з іншою компанією яка прийняла на себе зобов’язання попередньої компанії, проте не всі, а, наприклад, на 80 %. Проте повернути гроші «нова» компанія, як і «попередня», відмовляється та вказує, що кошти поверне лише при умові укладення нового договору, і виключно після закінчення його строку дії , наприклад, через рік.

А через рік історія повторюється, якщо «піраміда» розрахована на декілька років, або як і попередня, «нова» компанія банкрутує чи до неї застосовується так звана «експрес ліквідація» – швидка зміна власника та керівника, внаслідок чого з вказаного підприємства фактично неможливо стягнути жодних коштів.

За вищевказаних обставин обманутий «інвестор», який ще зовсім недавно планував значно збільшити свої статки, залишається без нічого, окрім незначної суми відсотків, що йому було сплачено за декілька місяців.

За такими «схемами» швидкого збагачення значна кількість населення нашої держави втратила якщо не всі, то майже всі свої заощадження.

Більш того, існують факти, коли люди беруть позику в банку для інвестування в такі «фінансові компанії», та не тільки не отримують прибуток, а ще й залишаються винними банківським установам та втрачають власну нерухомість, автомобілі, майно.

Дії осіб, що створюють такі «фінансові компанії» та під виглядом здійснення господарської діяльності виманюють у людей грошові кошти містять ознаки шахрайства, а саме заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою, відповідальність за яке передбачене ст.190 Кримінального кодексу України.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація