"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Виїзд на ПМП. Як отримати дозвіл на виїзд? До чого потрібно бути готовим?

Ви поїхали до іншої країни, бо так склалися обставини. Згодом отримали тимчасовий посвідку на проживання в країні вашого перебування, після цього – постійний посвідку на проживання… І ось, нарешті, у вас з’явилася надія і можливість отримати громадянство країни вашого перебування… Але що б не було все так легко і безхмарно дана країна починає висуває вам умови та критерії відбору для прийняття вас у своє громадянство, на кшталт:
«Уповноважені органи нашої країни дають свою згоду на ухвалення вас у громадянство країни, за умови оформлення виїзду на постійне місце проживання з України та отримання дозволу на виїзд…»
І ось тут починається найнеприємніше. Процедура виїзду на ПМП за кордон оформляється не менше ніж 3 місяці і не більше 6 місяців. У деяких випадках, у зв’язку зі складнощами роботи державних структур, станом ваших документів та іншими факторами, терміни можуть бути значно довшими. І ось як вам розірватися, щоб отримати дозвіл на виїзд на постійне проживання за кордон в Україні та фактично перебувати в країні вашого постійного перебування, де у вас є низка своїх зобов’язань: робота, будинок, сім’я, кредити, хворі родичі, яких не можна залишити та інше…
У таких випадках вам доведеться вибирати.
Найпоширенішими складнощами при оформленні дозволу на виїзд на постійне місце проживання з України до країни вашого постійного перебування є:
Ви не можете приїхати на період всього процесу оформлення документів або ж їздити туди-сюди по кожному виклику міграційної служби України.
У вас може бути не повний пакет документів або той стан документів, який би дозволив їх використовувати (наприклад, старий зразок свідоцтва про народження).
Якщо ви, наприклад, чоловік, у вас можуть виникнути складність щодо військкомату за місцем вашої прописки в Україні. Так, як згідно із законом України, для того, щоб отримати дозвіл на виїзд на ПМП за кордон, ви повинні обов’язково знятись з військового обліку у військкоматі та отримати відповідну довідку.
Процедура отримання довідки з податковою про відсутність боргів для виїзду на ПМП за кордон також непроста. Дуже головне правильно заповнити декларації при подачі запиту на отримання цієї довідки на виїзд, оскільки, якщо у вас будуть помилки, – дізнаєтеся ви про них тільки через 15 р.д. з моменту подання заяви, оскільки інспектор податкової служби не зобов’язаний вам повідомляти про помилки. Йому простіше видати вам відмову у видачі документа, ніж разом з вами виправить помилки та видати вам довідку про відсутність боргів для виїзду за кордон.
Також вам потрібно буде подати документи в міграційну службу, потім постійно контролювати процес і результат перевірок по вас (інакше про вас просто забудуть).
Після радісної новини про видачу вам дозволу на виїзд вам ще потрібно буде проставити друк у закордонний паспорт про виїзд на ПМП у певну країну… Тобто, простояти страшенно довгу чергу, можливо з першого разу не потрапити до потрібного інспектора через черги та інше …
Також дуже важливо вчасно стати на консульський облік у посольстві України в країні вашого постійного перебування. Інакше у вас виникнуть складнощі надалі, при оформленні громадянства цієї країни.
Загалом, потрібно запастися терпінням і силами для подолання всіх майбутніх тягарів і складнощів.
Але ж вихід є!
Звернувшись до нашої компанії, юристи нададуть вам можливість отримати бажаний результат із застосуванням мінімальних силових витрат. Вам потрібно буде лише надати копії ваших документів, відповісти на наші запитання та оформити нотаріальну довіреність, а також, бути присутнім при подачі документів та при отриманні паспорта з печаткою про виїзд на ПМП за кордон до країни вашого перебування (звичайно, без черг).

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація