Включення підприємства до переліку ризикових платників податків. Як оскаржити? Яка практика?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Включення підприємства до переліку ризикових платників податків. Як оскаржити? Яка практика?

Час прочитання: 2 хв.
Перепельченко Анатолій Олександрович - perepelchenko osnovnaya scaled

Включення підприємства до переліку ризикових платників податків. Як оскаржити? Яка практика?

Автор

Перепельченко Анатолій Олександрович

Досить часто до нас звертаються клієнти через блокування роботи їхнього підприємства шляхом внесення юридичної особи до так званого переліку ризикових платників податків. Дізнаються платники про це, після отримання зупинки реєстрації податкових накладних, в яких і зазначена причина такого блокування як перебування платника у переліку ризикових суб’єктів господарювання.

Варто зазначити, що зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) є похідним результатом внесення платника податку до переліку ризикових.
Тому ефективним способом захистом порушених прав під час судового оскарження зупинення реєстрації ПН/РК є також визнання протиправним рішення органу ДФС про внесення до переліку ризикових платників податків, як акту індивідуальної дії.

Для початку оскарження необхідно отримати витяг з протоколу про засідання відповідної комісії, що приймає рішення про включення/ або виключення платника податку з переліку ризикових. Оскільки чинним законодавством України не передбачено надання платнику податків копії рішення про його включення чи виключення до/з переліку ризикових платників податків, у зв’язку з чим платник не може самостійно подати копію оскаржуваного рішення, яке йому органом ДФС не вручено, то під час подання позову необхідно подавати клопотання про витребування витягу з протоколу засідання Комісії та матеріалів, на підставі яких платників податків віднесено до такого переліку або спробувати їх отримати за адвокатським запитом.

У разі відмови надання органом ДФС витягу з протоколу суди вважають, що рішення про віднесення позивача до переліку ризикових платників податків не приймалося у відповідності до встановленого законодавством порядку.

Як засіб забезпечення позову рекомендується подавати заяву про зупинення дії рішення комісії Головного управління ДФС (регіону), яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, оформленого протоколом, в частині внесення до переліку ризикових платників податків.

Протиправність внесення до переліку ризикових платників дій розглядається судом з урахуванням конкретних обставин. Як підставу можна зазначати протиправність самих Критеріїв ризиковості платника податків визначених лише листами ДФС.

Формулювання позовних вимог:

— визнання протиправним та скасування рішення Комісії Головного управління ДФС (регіону), яка приймає рішення про реєстрацію про включення платника до переліку ризикових платників податку та зобов’язання виключити позивача з переліку ризикових платників податку.

За результатами розгляду позову суди приймають рішення:

— визнати протиправними дії комісії Головного управління ДФС (у регіоні) щодо внесення позивача до переліку ризикових платників податків;

— зобов’язати комісію Головного управління ДФС (у регіоні) виключити позивача з переліку ризикових платників податків.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація