Відстрочення застосування РРО. Що треба знати?

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

Відстрочення застосування РРО. Що треба знати?

Час прочитання: 2 хв.

Відстрочення застосування РРО. Що треба знати?

Автор

Ворожбітова Кристина Юріївна


РРО (реєстратори розрахункових операцій). Скільки обговорень викликало наближення 2021 року, з початку якого має розпочатися тотальна фіскалізація діяльності фізичних осіб-підприємців, а також запровадження та інших інструментів (зокрема кешбек). Питання фіскалізації ми вже обговорювали у попередніх статтях. Водночас варто звернути увагу на законопроект № 4439-д від 01.12.2020 року, який прийнятий у першому читанні та загалом («за» проголосувало 319 народних депутатів України).

Цей законопроект став останньою узгодженою (компромісною) редакцією, яку прийнято за результати численних обговорень та пропозицій громадськості та фізичних осіб-підприємців. Варто зазначити, що попередні редакції аналогічних законопроектів не проголосували у стінах Верховної Ради України.

Тому проаналізуємо основні положення ухваленого законопроекту, які мають значення для бізнесу. Такі положення можна визначити за результатами аналізу тексту самого законопроекту та його порівняльної таблиці за посиланням

1. Законопроектом змінюються граничні обсяги доходу суб'єктів господарювання для перебування на спрощеній системі оподаткування. Якщо раніше межа визначалася конкретною сумою річного обсягу доходу (1 млн. гривень для 1 групи; 5 млн. гривень для 2 групи; 7 млн. гривень для 3 групи), то з 01.01.2021 року обсяг доходу визначатиметься залежно до мінімальної заробітної плати, яка встановлюється законом України «Про державний бюджет» на конкретний рік Так, нові обсяги становлять 167 мінімальних заробітних плат для 1-ї групи; 834 розміри заробітної плати для 2-ї групи; 1167 розмірів заробітної плати для 3-ї групи.

2. Відстрочення обов'язкового застосування РРО або програмних РРО до 1 січня 2022 року фізичними особами-підприємцями, обсяг доходу яких не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати.

3. Виключено положення про кешбек.

4. Вводиться положення про заборону використання програмних РРО торгівлі пальним.

5. Запроваджується положення, що обговорювалося багатьма підприємцями, яке передбачає право не використовувати РРО або програмні РРО під час здійснення розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування або сервісів переказу коштів.

6. До 1 січня 2022 року продовжено термін застосування знижених ставок відповідальності 10% вартості проданих з порушеннями товарів або наданих послуг (якщо відбувається вперше) та 50% за кожне подальше порушення.

Вказаний законопроект зараз готується на підпис. У разі підписання його Президентом України, норми стануть законом і набудуть чинності в частині положень про РРО з 01.01.2021 року.

Якщо у Вас виникли питання або Вам потрібний юридичний чи бухгалтерський супровід – звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю Вам допоможемо!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація