"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Типи ВІЗ для в’їзду до України. Відмінності ВІЗ. Які документи потрібні для оформлення віз?

Коли іноземний громадянин ухвалює рішення прибути на територію України, йому необхідно отримати візу для в’їзду в Україну. Це стосується не всіх іноземних громадян, а лише тих, у кого з Україною встановлено візовий режим для в’їзду в Україну. Повний список таких країн розміщено на офіційному сайті Міністерства закордонних справ.

Спочатку потрібно розібратися в деяких особливостях.
Насамперед, що таке віза? Віза – це дозвільний документ, який дає змогу перетинати кордон певної держави. Залежно від громадянства людини, для в’їзду в Україну йому потрібно отримувати візу чи ні. Треба розуміти, з якою метою людина планує поїздку в Україну, так, як залежно від характеру поїздки, необхідно отримувати відповідну візу.

? Існує кілька типів віз:

? віза «В» – транзитна, в рамках цієї візи людина має право перебувати в Україні не більше 5 днів;

? віза «С» – короткострокова, її ще називають гостьовою чи туристичною. Така віза видається не більше ніж на 90 днів. Такі візи можуть бути з одноразовим або багаторазовим в’їздом. Якщо з багаторазовим в’їздом, це означає, що протягом 180 днів, іноземний громадянин має право кілька разів виїжджати/в’їжджати за цією візою в Україну. Головне правило – не перевищити межу дозволених 90 днів. Якщо віза з одноразовим в’їздом – нею можна в’їхати в Україну лише один раз і залишатись на території України до її закінчення;

? віза «D» – довгострокова. Найпопулярніша віза, оскільки вона дає право на перебування в Україні на термін більше 90 днів і дозволяє оформити в Україні певні документи, наприклад, тимчасовий дозвіл на проживання або постійний дозвіл на проживання. Існують країни, які з Україною мають повністю безвізовий режим, відповідно, для громадян цих країн віза «D» не потрібна, навіть для оформлення тимчасового чи постійного посвідки на проживання. Таких країн лише сім.

Головними відмінними рисами візи «С» від візи «D» є те, що для оформлення тимчасового посвідки на проживання потрібна виключно віза «D», інші візи не підійдуть, а також візу «D» можна отримати виключно за наявності певних підстав, наприклад , навчання, шлюб з громадянином/-кою ?? України, працевлаштування в ?? Україні і т.п.

Необхідні документи на отримання візи «D» можна подати ВИКЛЮЧНО в консульських установах/посольстві України в країні громадянства іноземного громадянина або іншій країні, якщо в цій країні іноземець має право на тимчасове або постійне проживання (в даному випадку, за винятком ?? України). З урахуванням карантину, багато іноземних громадян вважають, що через проблеми з виїздом з України візу «D» можна отримати на території України – це найбільший самообман. Умови отримання візи «D» для в’їзду в Україну на території України можливі лише для співробітників дипломатичних установ в Україні.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація