"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Тимчасовий дозвіл на проживання в Україні. Які підстави отримати ВВЖ в Україні?


Іноземні громадяни, які на законних підставах тимчасово перебувають на території України, мають право подати документи на тимчасовий дозвіл на проживання в Україні строком на один рік, маючи при цьому передбачені законодавством підстави. У деяких випадках, тимчасовий дозвіл на проживання можна отримати на два або на три роки.
Подати документи можна в органи міграційної служби за місцем свого проживання або допоміжні центри, які оснащені новітніми інформаційними системами, такі як «Паспортний сервіс» або ж центри надання адміністративних послуг-ЦПАУ, на базі яких надаються послуги для іноземних громадян (у місті Києві кілька ЦПАУ мають право надавати такі адміністративні послуги.

Відповідно до законодавства, отримати тимчасовий дозвіл на проживання можна за наявності наступних підстав:

1. Шлюб із громадянкою/громадянином України. Один із найпростіших та реальних способів отримання тимчасового посвідки на проживання на території України. Для цього потрібно надати паспорт та нотаріальний переведення паспорта іноземця, свідоцтво про шлюб та паспортний документ дружини.

2. Працевлаштування біля України. Якщо іноземний громадянин має офіційну роботу в Україні або є засновником/співзасновником або директором своєї ж, створеної в Україні, компанією, стабільно сплачує податки в державу та збагачує економіку країни своєю діяльністю – він має право на тимчасовий дозвіл на проживання на 1,2 або 3 роки.

3. Навчання в українському ВНЗ. Особи, які досягли 16-ти років або не досягли 16-ти років, які прибули до України з метою здобути освіту в українському ВНЗ, маю право здобувши при цьому тимчасовий дозвіл на проживання в Україні. Для цього необхідно пред’явити підтверджуючі документи з ВНЗ про зарахування на навчання та контракт про навчання, паспорт із нотаріальним переказом.

4. Участь у проектах міжнародної допомоги. Подібні проекти затверджуються різними центральними органами в Україні, наприклад, Міністерством регіонального розвитку.

5. Участь у рамках міжнародної чи регіональної волонтерської програми. Відповідно до цієї категорії необхідно надати доказ включення благодійного фонду чи організації до Реєстру неприбуткових організацій, витяг про взяття на облік МСП та реєстраційні документи.
У всіх випадках також необхідно пред’являти медичну страховку на термін оформлення посвідки на проживання та доказ свого законного перебування в Україні на період звернення за оформлення тимчасового посвідки на проживання. Для країн із візовим в’їздом – необхідна наявність візи Д, для країн із не візовим в’їздом – термін перебування не більше 90 днів (для громадян Республіки Білорусь – 180 днів). Подання пакету документів для отримання тимчасового посвідки на проживання має бути не менше ніж 15 робочих днів до закінчення строку законного перебування в Україні. Оформлення тимчасового посвідки на проживання займає 15 робочих днів.
За останні кілька років різко зросла кількість відмов Державної міграційної служби у видачі тимчасового посвідки на проживання. Причини відмов передбачені Порядком, затвердженим Постановою КМУ №322 від 25.04.2018 року. Найпоширенішою причиною відмови є вказівки неправильної адреси проживання на території України або адреси масової реєстрації (це адреса, за якою прописано понад 50 людей). У рамках 15-ти робочих днів працівники міграційної служби перевіряють факт проживання людини за вказаною адресою. У питанні оформлення посвідки на проживання необхідно відповідально підійти до збору та підготовки документів, а також адреси проживання в Україні.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація