"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Транспортний податок 2020. Що потрібно знати? Які зміни відбулися?

Залишається не так багато часу до настання остаточного строку подання юридичною особою податкової декларації з транспортного податку, яку необхідно виконати у 2020 році. Почати слід із закону, ухваленого на підставі законопроекту № 1210. Новий закон містить, у тому числі, інформацію про сплату транспортних податків. Що змінилося у правилах сплати? Які нововведення торкнулися юридичних осіб? Читайте у статті.

Законодавчі зміни

Очевидно, основним нововведенням, про яке слід згадати, стало продовження терміну подання декларації з транспортного податку на 1 день. Якщо раніше крайнім терміном вважалася дата 19 лютого, то 2020 року подавати декларацію можуть юридичні особи до 20 лютого включно. В іншому кардинальних змін у правилах надання цього документа не відбулося.

Цього року сплатити транспортні податки мають як юридичні, так і фізичні особи, які мають у своїй власності легкові автомобілі «об’єктного» типу. У разі, якщо власником є ​​фізична особа, достатньо одержати розрахунок податку та відповідне повідомлення від податкової до 1 липня поточного звітного року.

Оподаткування для юридичних осіб

Детальніше варто розглянути ситуацію зі сплатою податку на транспортний засіб для юридичних осіб. Обов’язок сплати лягає лише на власників «об’єктних» автомобілів. Якщо юридична особа орендує транспорт, то сплачувати податок не потрібно. У такому разі це обов’язок власника легкового автомобіля.

Важливо! Під оподаткування підпадають саме легкові машини. Докладніше про таку категорію транспортних засобів та нарахування податків викладено у статті 1 закону «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 року № 2344—III.

Податок на авто необхідно сплатити, якщо ви є власником транспортного засобу, що відповідає низці критеріїв:

– рік випуску автомобіля не раніше 2015 року;
– середня ринкова ціна машини перевищує 375 мінімальних заробітних плат (у 2020 році – понад 1771125 грн.).

Щоб дізнатися дату виробництва вашого транспортного засобу, достатньо переглянути технічну документацію або договір, який ви укладали при покупці. Якщо машину випущено понад п’ять років тому, податок на авто в 2020 році сплачується не за весь рік, а лише за період з 1 січня до дати, коли вік машини досягне 5 років. Тобто якщо п’ятирічний термін з моменту випуску досягається в червні, вам достатньо сплатити податок на легковий автомобіль за 6 місяців (з січня до червня). Детальніше читайте у п.п. 267.6.7 ПКУ.

Щодо середньоринкової вартості, обов’язок щодо її розрахунку лежить на Мінекономіки України. Для розрахунку береться середня вартість станом початку поточного року. При цьому до уваги беруться такі параметри, як:
– Марка;
– Модель;
– дата випуску;
– об’єм двигуна;
– Тип палива.
Увага! Якщо Ваше авто – об’єкт оподаткування, то для самостійного розрахунку зразкової вартості достатньо помножити встановлену податкову ставку (25 000 грн.) на кількість аналогічних легкових авто, які були випущені протягом останніх п’яти років. В результаті отримаєте загальну річну суму транспортного податку 2020 року.

Оподаткування для нових власників автомобілів

Якщо ви вирішили придбати легковий автомобіль у 2020 році, податок сплачується з того моменту, коли ви стали власником машини, тобто з місяця реєстрації. Для розрахунку загальної суми у цьому випадку керуються формулою: 25 000 грн. x 12 місяців x кількість місяців, протягом яких транспортний засіб знаходиться у вашій власності.

Подавати декларацію необхідно протягом 30 днів із дня реєстрації прав власності на авто (докладніше у п.п. 267.6.4, 267.6.6 ПКУ). Попередній власник при цьому зобов’язаний повною мірою сплатити податок до початку місяця, в якому було здійснено продаж транспортного засобу.

Декларація подається у старій формі, затвердженій Наказом Мінфіну від 10.04.2015 р. № 415. Суму податку сплачувати потрібно за місцем реєстрації легкового автомобіля.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація