Наше завдання – захист Ваших прав та інтересів. Ми не розказуємо «казок» - клієнт повинен бути відвертим та усвідомлювати об’єктивну реальність ситуації.

Угрин Святослав Володимирович
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-03

Керівник практики проблемної заборгованості, адвокат з кримінальних справ

Зв'язатися зараз

СТЯГНЕННЯ БОРГІВ: ЧИ РЕАЛЬНО ПОВЕРНУТИ ЗАБОРГОВАНІСТЬ БЕЗ КОЛЕКТОРІВ ТА «КРИМІНАЛУ»? Поради адвоката

Якщо у Вас виникло таке питання, це означає, що Ви зіштовхнулися, як правило вперше, з ситуацією, при якій Ви вже самостійно не можете вирішити проблему повернення коштів, що були надані у позику чи сплачені як передплата за послуги/роботи тощо.
На даному етапі у Вас виникає вибір: звернутися до юристів, адвокатів чи до людей, які мають певне відношення до «кримінальних кругів», як кажуть в народі – до криміналу.
Однозначно можемо сказати, що НЕ РЕКОМЕНДУЄМО користуватися послугами «криміналу» по стягненню боргів хоча б виходячи з наступного:
оплата таких «послуг» Вам коштуватиме не менше 50 % суми боргу;
відсутність офіційних відносин – ну ніхто ж із злочинних груп разом з Вами договір не підпише;
висока ймовірність з «потерпілого» змінити статус на «підозрюваного», наприклад стати «замовником» злочинів «Вимагання» ст.189 КК України чи «Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань» ст. 355 КК України, а в такому випадку можете взагалі забути про борг.
Таким чином ми поступово приходимо до висновку, що з кримінальним елементом краще справ не мати.
Що ж Вам врешті залишається? А залишається Вам здійснити ще один вибір – вибір між юридичними чи адвокатськими компаніями та колекторськими фірмами.
Тут варто зазначити, що діяльність колекторських фірм часто межує з незаконною діяльністю та може містити ознаки злочинів таких як «Вимагання» ст. 189 КК України чи «Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань» ст. 355 КК України, правда не в таких проявах, як у представників «кримінального елементу».
Колектори, як правило, набридають боржнику та його близьким телефонними дзвінками, листами і т.д. Колектори не часто звертаються до суду чи правоохоронних органів в інтересах боржника, оскільки самі працюють напівлегально.

Очевидним стає факт, що допомогти або хоч спробувати Вам допомогти здатні саме юридичні чи адвокатські компанії.
Причому, якщо Ваші документи, що підтверджують борг (розписки, договори) оформлені належним чином, відповідно закону і Ваш боржник є більш-менш добросовісним (що буває вкрай рідко), то можете скористатися послугами юридичних фірм. Разом з тим, юридичні компанії працюють в основному в цивільно-правовому полі, а стягнення боргів не рідко пов’язане з шахрайством, а це вже кримінально-правовий напрямок.
Якщо ж Ваші боргові документи не оформлені належним чином, не дозволяють стягнути борг в безспірному порядку чи боржник є досвідченим шахраєм, в такому випадку Вам необхідні саме адвокати, адвокатські компанії, причому варто віддати перевагу саме адвокатським компаніям (об’єднанням, бюро), оскільки вони мають більше організаційних, трудових та професійних ресурсів порівняно з самостійними одиночними адвокатами.
Досвідчені адвокати можуть працювати, і, як правило, працюють одночасно в 2-х напрямках:
цивільно-правовому;
кримінально-правовому.
При виборі адвокатської компанії потрібно звертати увагу на досвід такої компанії саме в напрямку врегулювання та стягнення проблемної заборгованості, професійний досвід адвокатів, що працюють у цьому напрямку, однозначно позитивним є досвід роботи в правоохоронних органах.
Специфіка стягнення боргів з допомогою адвоката полягає у тому, що боржник, як правило, не готовий до того, що з ним починає працювати адвокат кредитора, особливо коли така взаємодіє здійснюється в рамках закону комплексно в декількох напрямках, зокрема: зверненням до суду з позовом про стягнення боргу з одночасним поданням клопотання про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно боржника, та звернення до правоохоронного органу із заявою про вчинення кримінального правопорушення тощо.
Варто відзначити, що до подання заяв до суду та/або до правоохоронного органу досвідчений адвокат на підставі зібраних матеріалів адвокатського провадження, зокрема щодо майна боржника, попередньо оцінює перспективу справи та вірогідність досягнення поставленої цілі – повернення грошових коштів кредитору за рахунок грошових коштів чи майна боржника.
Слід знати, що у поверненні боргу важливу, а може найважливішу, роль відіграють в першу чергу переговори, а без залучення професійного адвоката провести якісні переговори з боржником навряд чи вдасться.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація