"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Створили підприємство: як повідомити про прийом на роботу директора?

Незважаючи на особливий статус, директор є найманим працівником підприємства. Тому подавати на нього повідомлення про прийом на роботу потрібно у звичайному порядку. Жодних винятків щодо подання повідомлення про прийом на роботу керівних осіб підприємства зазначені нормативно-правові акти не містять.

Той факт, що ми подали відомості про нового керівника ЄДР, не скасовує обов’язки подати повідомлення. У цих двох «дій» зовсім різні цілі.

Однак на новостворених підприємствах із виконанням цих законодавчих вимог виникають труднощі.
Є ті, хто вважає, що трудові відносини з директором можуть розпочинатися ще до держреєстрації підприємства. Також є ті, хто вважає, що трудові відносини з директором розпочинаються з дати держреєстрації юрособи. Аргумент у такому разі такий: підприємство вважається створеним з дня його держреєстрації. Крім того, відомості про керівника вказуються в заяві про держреєстрацію юрособи. Відповідно директори приймають на роботу з дати внесення до Єдиного держреєстру запису про держреєстрацію юрособи.
Якщо дотримуватись цієї логіки, виконати вимогу про подання повідомлення про прийом на роботу директора до фактичного допуску його до роботи практично неможливо.
Хоча, звісно, ​​можна спробувати це зробити у день держреєстрації підприємства.
Безумовно, провести збори засновників/власників та ухвалити на ньому рішення про призначення майбутнього директора можна ще до держреєстрації підприємства. Однак укласти трудовий договір із директором можна лише після того, як підприємство офіційно зареєстроване. Адже юрособа вважається створеною лише з дати держреєстрації. Протокол зборів засновників (рішення власника — якщо він один) підприємства про призначення на посаду директора є лише резолюцією на заяві про прийом на роботу. А реєстраційні документи лише ідентифікують того, хто обійматиме цю посаду після реєстрації підприємства. До реєстрації підприємства трудові відносини виникнути не можуть.
Після держреєстрації юрособи директор на підставі рішення власників/засновників (оформленого протоколом) видає наказ (розпорядження). У ньому вказує дату, з якою він розпочинає виконання своїх обов’язків. Дату, на яку працівник виконуватиме обов’язки директора, вказуйте з урахуванням дня, який знадобиться для повідомлення фіскалів про початок роботи.
Важливо! До подання повідомлення директор повинен утриматися від підписання будь-яких наказів (розпоряджень) або інших документів, пов’язаних із виконанням своїх трудових функцій.
Повідомлення подавайте у паперовій формі. Адже електронні цифрові підписи ще не оформлені на цю дату. Причому електронну копію повідомлення до паперового оригіналу додавати необов’язково, адже у цьому випадку повідомлення подається на одного працівника. Поштою повідомлення краще не надсилати.
Підписати його може особа, визначена внутрішніми або установчими документами підприємства, наприклад один із засновників, уповноважений на такі дії протоколом зборів засновників. Директор має право підписати сам на себе повідомлення лише тоді, коли він уповноважений на такі дії засновниками (є належним чином оформлена довіреність на представлення інтересів засновників перед третіми особами).
Ну а що робити, якщо повідомлення не подали? Якщо директор ще не підписував жодного документа, у наказі (розпорядженні) про те, що він розпочинає виконання своїх обов’язків, можна вказати потрібну дату.
Тепер щодо відповідальності. На нашу думку, це штраф у розмірі однієї мінімальної заробітної плати як за порушення інших вимог трудового законодавства. І при несвоєчасній подачі повідомлення, і якщо ви його взагалі не подасте, штрафні санкції будуть однаковими.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація