E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380930074400

Адвокат – проектний партнер, експерт практики правової допомоги

Зв'язатися зараз

Шахрайство в бізнесі

З таким явищем у бізнесі, як «шахрайство» (під чим не завжди мається на увазі злочин, передбачений ст. 190 Кримінального кодексу, далі – КК), рано чи пізно стикаються всі суб’єкти господарювання, незалежно від масштабу бізнесу та тривалості його ведення.

Під «шахрайством» у цій статті розглядається приховування потенційним контрагентом своїх фінансових проблем, проблем з активами та кредитами, правоохоронними та контролюючими органами, приховування свого реального становища на ринку, фізичної нездатності виконати договір і багатьох інших чинників, розкриття яких спричинило б відмову від укладення з ним договору.

Практичні рекомендації уникнення ризикових ситуацій:

1. Перед укладенням договору з новим бізнес-партнером його обов’язково слід перевірити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань.
2. Перед підписанням договору рекомендуємо скористатися даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, перевіривши наявність у потенційного контрагента об’єктів нерухомості, а також арештів та іпотек такого майна.
3. Не варто нехтувати даними, розміщеними на офіційному сайті ДФС. Завдяки йому можна відстежити наявність свідоцтва платника ПДВ, а також анулювання такого свідоцтва та наявність податкових заборгованостей.
4. Якщо контрагент – юридична особа, слід вивчити його засновницькі документи.
5. Окремо слід акцентувати увагу на підписанні контрагентом договору з використанням факсиміле. Варто звернути увагу, що використання факсиміле буде правомірним виключно у випадку такого погодження між сторонами.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація