"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Реєстрація у фонді соцзахисту інвалідів. Що потрібно знати працедавцям?


Підприємства та ФОП, у яких стабільно працює 8 і більше працівників, на початку року мають зареєструватися у Фонді соцзахисту інвалідів та надати відповідний Звіт.
Реєструються у Фонді соцзахисту інвалідів ті роботодавці, які зобов’язані виконати норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю (ч. 9 ст. 19 Закону № 875). Це підприємства та ФОП-роботодавці, у яких середньооблікова кількість штатних працівників за рік становить 8 і більше осіб.
Термін реєстрації – до 1 лютого року, наступного за роком збільшення чисельності працівників до 8 осіб. Наприклад, якщо у минулі роки у вас не дотягувало до 8, а за підсумками 2019 стало 8 і більше, вам потрібно до 01.02.2020 зареєструватися у Фонді.
Загалом для реєстрації роботодавець подає до відділення Фонду за своїм місцем держреєстрації заяву за формою, затвердженою наказом Мінпраці від 14.03.2007 р. № 98. Окремі категорії роботодавців разом із заявою подають додаткові документи:
1) копію рішення про внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій – для підприємств, установ та організацій, у тому числі громадських організацій осіб з інвалідністю, які повністю утримуються за рахунок бюджетних коштів;
2) відомості про відокремлені підрозділи за формою, наведеною у додатку до Інструкції № 42, — для роботодавців, які мають відокремлені підрозділи;
3) копію установчого договору або статуту господарського об’єднання, а також перелік підприємств, що увійшли до складу господарського об’єднання, за формою додатку до Інструкції № 42, до складу яких входять громадські організації осіб з інвалідністю.
Якщо ви подаєте заяву про реєстрацію у відділення Фонду особисто, то разом із копіями документів надаєте їх оригінали. Якщо заяву відправляєте поштою, то копії потрібно завірити нотаріально.
Санкції за порушення терміну реєстрації у Фонді законодавством не передбачено. Роботодавці, які запізнилися зі строками, зможуть пройти реєстрацію перед поданням Звіту (до 1 березня 2020 року).
Нагадаємо: реєстрацію у Фонді, виконання нормативу та подання Звіту зараз перевіряє Держпраці.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація