E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (044) 499-00-15

Проектний партнер, експерт практики нерухомості та будівництва

Зв'язатися зараз

Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, яка успадковується

Кадастровий номер земельної ділянки — це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці під час проведення її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу її існування.

Для чого потрібен кадастровий номер?

За новими законодавчими правилами кадастровий номер присвоюється тій чи іншій земельній ділянці, щоб власник зміг подарувати, оформити спадщину, продати чи іншим способом відчужити її, продати житловий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої кадастровий номер не змінюється. У разі поділу чи об’єднання земельній ділянці присвоюється новий кадастровий номер.

Важливо знати, що для оформлення договору, який передбачає набуття права власності на земельну ділянку, житловий будинок, будівлю або споруду, земельній ділянці має бути присвоєний кадастровий номер.

У випадку спадкування земельної ділянки, якій не присвоєно кадастрового номера (рожеві державні акти на право приватної власності на землю зразка 1993 року), нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину без витягу з державного реєстру земельних ділянок та без кадастрового номера, оскільки на етапі видачі зазначеного свідоцтва ще не набувається право власності на землю спадкоємцем.

Таке право спадкоємець набуде лише після проведення державної реєстрації земельної ділянки (з присвоєнням кадастрового номера) та проставлення відповідної відмітки територіальним органом Держкомзему. За присвоєнням земельній ділянці кадастрового номера та замовлення відповідної землевпорядної документації має звертатися або власник земельної ділянки, або вже законно визнаний спадкоємець, яким він стає після видачі свідоцтва про право на спадщину.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація