"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

“Прописка” або “Реєстрація місця проживання” на території України. Що варто знати?

В сучасній Україні, поняття «прописка», а більш новітнім словом – «реєстрація», являється привидом з минулих часів. Лише в 2001 році Конституційним судом України було визнано інститут прописки неконституційним. Згодом (а саме, через 2 роки) було розроблено спеціальне законодавство, яким закріплювалось поняття реєстрації місця проживання або місця перебування. В 2016 році були затвердженні Правила реєстрації місяця проживання та порядок передачі відповідної інформації органами реєстрації до ЄДДР.

Для більшості іноземців, а також, для багатьох українців, поняття – «прописки» чи то «реєстрації місця проживання» – поняття незрозумілі і не бажані для освідомлення в сьогоденні. Але тим паче, громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання або після прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Реєстрація місця проживання особи відбувається в день подання особою документів відповідно до заяви встановленого зразку. Реєстрація /зняття з реєстрації місця проживання /перебування здійснюється виконавчим органом сільської,селищної або міської ради. Документи для здійснення реєстрації /зняття з реєстрації місця проживання /перебування особи подаються до органу через ЦНАП.

Порушення іноземцями та ОБГ правил перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами або документами, термін яких закінчився, або працевлаштування без відповідного дозволу на це , якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України, або недотримання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання, або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування , тощо – тягнуть за собою накладення штрафу. Недодержання іноземцями та ОБГ встановленого порядку реєстрації або проживання на території України за недійсними документами, строк дії яких закінчився, або порушення встановленого терміну перебування в Україні,- також тягнуть за собою попередження або накладення штрафу.

Тож, іноземцям та деяким українцям слід запам’ятати основне правило: після отримання нового документу (постійної або тимчасової посвідки, посвідчення біженця або іншого документу українського зразку(паспорту України,наприклад)) необхідно протягом 30 днів зареєструвати своє місце проживання. В іншому випадку, дана особа буде притягнута до адміністративної відповідальності. Звертайтесь до спеціалістів Юридичної компанії Приходько та партнери – ми допоможемо ваш швидко та без черги, зареєструвати ваше місце проживання або місце перебування на території України.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація