Проблемні питання легалізації іноземців в Україні. Що потрібно знати?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Проблемні питання легалізації іноземців в Україні. Що потрібно знати?

Час прочитання: 2 хв.
Петрик Тетяна Олександрівна - photo 2023 06 23 12 29 34

Проблемні питання легалізації іноземців в Україні. Що потрібно знати?

Автор

Петрик Тетяна Олександрівна

До юридичної компанії «Приходько та Партнери» часто звертаються іноземці, що прибули в Україну з метою туризму або бізнес зустрічей та забажали залишитися на більший проміжок часу.
Відповідно до чинного законодавства України, максимальний термін перебування іноземців з безвізових країн складає 90 днів, після чого, у випадку відсутності дозволу на проживання, особа має залишити територію України та заїхати через 90 днів перебування на батьківщині.
Для візових країн, максимальний термін перебування по візі типу «С» складає також 90 днів, при цьому точна кількість днів зазначається в графі «термін перебування» та починає своє відчислення з моменту перетину кордону та заїзду в Україну.
Необхідно відразу зазначити, що заїхавши в Україну з метою туризму або запрошення від юридичної або фізичної особи для безвізових країн або за візою типу «С», іноземець не має права отримати дозвіл на проживання в Україні.
Обов’язковою умовою подачі документів для отримання дозволу на проживання є наявність візи типу «D», яка була отримана відповідно до конкретної підстави його отримання.
Тобто, якщо особа прибула в Україну з метою туристичної подорожі та в процесі перебування отримала підстави для отримання дозволу на проживання у вигляді шлюбу або ж дозволу на працевлаштування, то обов’язковим є її виїзд до батьківщини з метою отримання візи «D» для візових країн та виїзд для заїзду з інших підстав для безвізових.
Також обов’язковим є виїзд іноземця з посвідкою на тимчасове проживання у випадку зміни підстав її отримання. Тобто якщо іноземець, що отримав посвідку по навчанню захоче змінити її на посвідку з питань працевлаштування, то він змушений буде робити виїзд та повторний заїзд до України.
Вказане вище правило має виключення. У випадку укладення шлюбу з громадянами України, іноземець з посвідкою на тимчасове проживання, має змогу оформити нову посвідку з підстав возз’єднання сім’ї з громадянами України без виїзду на батьківщину.
Документи на отримання посвідки на проживання в Україні мають будуть подані не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення терміну законного перебування особи на території України.
Законний термін перебування для безвізових країн складає 90 днів, а для візових вираховується виходячи з графи «термін перебування» і обчислюється з моменту заїзду в Україну позначеному червоною печаткою на відбитку візи в паспортному документі, а також терміном дії візи у окремих випадках.
Враховуючи велику кількість нюансів та безліч санкцій у випадку порушень строків та порядку перебування в Україні, таких як депортація та заборона в’їзду терміном до трьох років, рекомендуємо іноземним громадянам звертатися до перевірених міграційних агентів. Звернувшись до кваліфікованих юристів Юридичної Компанії «Приходько та Партнери» ви гарантовано отримаєте чітку та коректну консультацію з приводу перебування в Україні та інших міграційних питань.
Ми знаємо все про міграційні процеси в Україні і хочемо, щоб наші знання та досвід допомогли вам відвідувати, перебувати та проживати в Україні з комфортом та зайвих проблем.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація