Постійний дозвіл на проживання в Україні. Які ризики? Як правильно все оформити?

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Постійний дозвіл на проживання в Україні. Які ризики? Як правильно все оформити?

Час прочитання: 2 хв.
Петрик Тетяна Олександрівна - photo 2023 06 23 12 29 34

Постійний дозвіл на проживання в Україні. Які ризики? Як правильно все оформити?

Автор

Петрик Тетяна Олександрівна

Процес оформлення постійного посвідки на проживання за своєю природою досить складний. При зборі документів необхідно чітко усвідомлювати всі ризики, які можуть виникнути при поданні неправильно підготовлених документів, громадянство заявника та наявність оригіналів документів, а також цілісно оцінювати всю суб'єктивність у роботі співробітників міграційної служби при оформленні постійного посвідки на проживання.
Процес оформлення постійного посвідки на проживання ділитися на два блоки: перший блок-це отримання дозволу на імміграцію, згідно з яким, іноземець клопотає про видачу йому дозволу на імміграцію. Цей процес займає згідно із законодавством до 12 календарних місяців. Другий блок – це отримання найпостійнішого посвідки на проживання. На основі вже наявного дозволу на імміграцію громадяни країн з візовим режимом в'їзду в Україну повинні отримати відповідну візу в посольстві України в країні свого громадянства (або іншій країні, якщо є для цього свої підстави) для проведення процедури оформлення постійного посвідки на проживання в Україні. . Винятком є ​​ті громадяни, які на момент підписання дозволу на імміграцію мали в Україні тимчасову посвідку на проживання. У такому разі їм не потрібно буде отримувати візу. Громадяни країн з безвізовим режимом в'їзду в Україну мають право одразу подати документи на постійний дозвіл на проживання після отримання дозволу на імміграцію. Головною умовою є законне перебування на території України на момент підписання дозволу на імміграцію.
Значення адреси проживання/реєстрації місця проживання під час оформлення дозволу на імміграцію.
Якщо іноземець перед поданням документів на дозвіл на імміграцію отримав тимчасовий дозвіл на проживання в Україні, то у нього має бути довідка з адресою проживання (форма 13), яку обов'язково потрібно пред'являти під час подання документів на дозвіл на імміграцію в Україну. Коли ж, іноземець не має тимчасового посвідки на проживання в Україні, але він хоче подати документи на дозвіл на імміграцію і перебуває в Україні на законних підставах, він повинен надати нотаріальну згоду власника будинку/квартири/інше на проживання такого іноземця в цьому будинку/квартирі/ інше. Слід уважно поставитися до підбору квартири/будинку проживання. Після прийому документів працівники міграційної служби відповідно до закону здійснюють низку дій, спрямованих на встановлення наявності підстав для відмови у видачі дозволу на імміграцію в Україну для іноземця. Проведенням таких перевірок займаються Служба безпеки України та органи Національної поліції України. Дані органи встановлюють факт проживання за вказаною адресою, фізичну присутність за вказаною адресою, наявність «поганої» характеристики цієї адреси, кількість зареєстрованих чи мешкаючих осіб за вказаною адресою та інше. Якщо буде доведено наявність причин для відмови у видачі дозволу на імміграцію, дані органи сповіщаю міграційну службу про це і відповідно, формується відмова у видачі дозволу на імміграцію в Україну. Повторний пакет документів можна подати лише за рік.
Розібрати і передбачити всі помилки та проблеми, які можуть виникнути в процесі оформлення дозволу на імміграцію - неможливо, але можна полегшити наслідки та зменшити тягар. Для цього Вам необхідно звернутися до профільних юристів міграційного відділу юридичної компанії «Приходько та партнери». Всю складну роботу ми зробимо за Вас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація