E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380930074400

Адвокат – проектний партнер, експерт практики правової допомоги

Зв'язатися зараз

Порушення вимог фінансового контролю суб’єктами декларування та шляхи їх уникнення

Ч. 2 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особа, яка вчинила корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, однак судом не застосовано до неї покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку. Звертаю увагу, що обмеження щодо заборони особі, звільненій з посади у зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, встановлюється виключно за вмотивованим рішенням суду, якщо інше не передбачено законом.

Однак, відповідно до частини 1 статті 84 Закону України «Про державну службу», підставами для припинення державної служби у зв’язку із втратою права на державну службу або його обмеженням є: 3) набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення державного службовця до адміністративної відповідальності за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення; У даному випадку суб’єкт призначення зобов’язаний звільнити державного службовця у триденний строк з дня настання або встановлення такого факту.

Окрім цього, відповідно до положень статті 59 Закону України «Про запобігання корупції», відомості про осіб, яких притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції. Згідно приписів статті 19 Закону України «Про державну службу», на державну службу не може вступити особа, яка піддавалася адміністративному стягненню за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення – протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація