Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!

Приходько Андрій Анатолійович
E-mail
advokat@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-00 +38 (098) 007-44-00

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійних експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Поради адвоката щодо адміністративних корупційних правопорушень! Як правильно заповнити декларацію?

За перші 6 місяців цього року до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення внесено 2018 осіб.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.
Усі дані осіб вносяться до реєстру після рішення суду та притягнення їх до відповідальності (накладання штрафів, позбавлення волі тощо).
З них:
? – 429 осіб вчинили кримінальні правопорушення;
? – 1532 притягнуті до адміністративної відповідальності;
? – 57 осіб притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
Найчастіше до реєстру потрапляють працівники (колишні працівники) Державної кримінально-виконавчої служби (ДКВС) та Національної поліції.
Так, до Реєстру корупціонерів потрапило 102 працівника Державної кримінально-виконавчої служби:
– 2 працівника притягнуті до кримінальної відповідальності.
Обидва – за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

☝Тепер щодо адміністративної відповідальності

За несвоєчасне неподання декларації за 2018 рік було притягнуто 99 осіб.
зокрема:
? – 35 осіб – за несвоєчасне подання декларації після звільнення;
? – 48 осіб – за несвоєчасне подання декларації перед звільненням;
? – 8 осіб – за несвоєчасне подання декларації за минулий рік та декларації перед звільненням.

? Які наслідки можуть бути для особи, на яку склали адміністративний протокол?

Я не буду акцентувати увагу на адміністративній відповідальності, там штраф як такий незначний і не це є основною загрозою адмінвідповідальності.

Стаття 19 Закону України «Про державну службу», а саме частина друга цієї статті говорить про те, що на державну службу не може вступити особа, яка піддавалася адміністративному стягненню за правопорушення, пов’язане з корупцією, – протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили.

Стаття 84 цього ж Закону говорить про те, що підставами для припинення державної служби у зв’язку із втратою права на державну службу або його обмеженням є, зокрема – набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення державного службовця до адміністративної відповідальності за пов’язане з корупцією правопорушення, яким на особу накладено стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування

Відсторонення державного службовця від виконання посадових обов’язків у разі вчинення ним корупційного правопорушення здійснюється відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”. Особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, якщо інше не передбачено Конституцією і законами України, може бути відсторонена від виконання службових повноважень за рішенням керівника органу (установи, підприємства, організації), в якому вона працює, до закінчення розгляду справи судом.

Керівник державної служби, який в установленому цим Законом порядку не вжив заходів для притягнення підпорядкованого йому державного службовця до дисциплінарної відповідальності за вчинений дисциплінарний проступок, а також не подав матеріали про вчинення державним службовцем адміністративного проступку, корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, кримінального правопорушення до органу, уповноваженого розглядати справи про такі правопорушення, несе відповідальність згідно із законом.

✍ Як правильно заповнити та подати декларацію, щоб уникнути відповідальності?

Насправді питання не просте: тому що, НАЗК регулярно змінює правила декларування. Норми визначенні Законом України «Про запобігання корупції» багато аспектів не охоплюю а офіційного коментару немає.

Це призводить до того, що одинакові ситуації можуть декларуватись по різному. Я наведу тільки один приклад. Дружина посадовця придбала бізнес – а саме корпоративні права ТОВ.

Одна проста дія потребує складного декларування.
Необхідно з’ясувати правовідносини з дружиною, для того щоб зрозуміти чи підлягає відображенню ця операція.
Необхідно подати істотні зміни в майновому стані.
Потрібно заповнити розділ «Корпоративні права».
Потрібно заповнити розділ «Угоди».
Потрібно заповнити розділ «Видатки».
Потрібно нести зміни в розділ «Готівкові кошти» або «Кошти на рахунках».

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація