"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Податкові наслідки для платників податків на прибуток та безповоротна фінансова допомога.


Відповідно до п. 44 підпункту 4, розділу 20 ПКУ платники податків на прибуток (ті, хто враховують різницю), фінансовий результат звітного періоду збільшується на ту суму, яка була перерахована як безповоротна фінансова допомога, особам, які не є платниками податків (за винятком фізичних осіб) та тих платників податків, що оподатковуються за нульовою ставкою.
Це збільшення не стосується перерахованої безповоротно фінансової допомоги організаціям, які є неприбутковими, і на дату такого перерахування внесені до Реєстру організацій та установ не мають прибутку, до них застосовується п.п.140.5.9 ПКУ.

У цьому пункті зазначено, що фінансовий результат звітного періоду збільшується на суму коштів, яка безоплатно перерахована протягом звітного року, тим організаціям які не мають прибутку.

Ці організації мають бути внесені до Реєстру на дату такого перерахування у розмірі не більше ніж 4% оподатковуваних доходів за попередній рік. Виняток некомерційні організації, які є об’єднанням страховиків та участь страховика в цьому об’єднанні є умовою провадження діяльності відповідно до чинного законодавства.

Тому, якщо одержувач допомоги є платником податків на прибуток на загальних підставах або фізичною особою, то підприємство, яке надає таку допомогу коригування на різниці не здійснює.

Ці операції мають бути відображені відповідно до правил бухгалтерського обліку. Тобто, при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Якщо одержувач допомоги – юридична особа, є платником єдиного податку, то підприємству, що надає безповоротну фінансову допомогу, потрібно збільшувати фінансовий результат до оподаткування на суму такої допомоги.

Аналогічно фінансовий результат звітного періоду має бути збільшений на суму коштів, безоплатно перерахованих протягом звітного року неприбутковим організаціям у розмірі не більше ніж 4% оподатковуваного прибутку за минулий рік. Цю норму законодавчо закріплено у п 140.5.10 ПКУ.

Але, згідно із Законом України №540 від 30 березня 2020 року, платники податків на прибуток, які розраховують податкові різниці при визначенні об’єкта оподаткування за звітні періоди 2020 року, можуть враховувати повну суму витрат на безоплатну передачу коштів, з метою запобігти поширенню коронавірусної хвороби. благодійним організаціям, установам охорони здоров’я державної чи комунальної власності. Але обов’язковою умовою є те, що ці операції здійснюються з 2 квітня 2020 року і до завершення карантину. Це означає, що обмеження 4% оподатковуваного прибутку попереднього року до зазначених операцій не застосовуються.

Платники податку на прибуток, ведуть облік різниці, мають вести окремий облік таких операцій для визначення об’єкта оподаткування за відповідні звітні періоди 2020 року.

Ці операції, за даними бухгалтерського обліку, були здійснені в першому кварталі 2020 року і які на 1 квітня 2020 року потрапляють під обмеження витрат (не більше 4% оподатковуваного прибутку попереднього року).

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація