"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ПЕРЕВІРКА ГОСТОРУ: що потрібно знати про наслідки відсутності документів. Поради бухгалтера.

Перевіряти підприємця з питань дотримання законодавства про працю та вимагати трудові договори та інші «трудові» документи можуть Держпраці, податківці, органи місцевого самоврядування (ст. 260 КЗпП, п. 12 Порядку № 295).

У той же час, нещодавно суд визнав нечинним Порядок № 295 (ухвала Шостого апеляційного адмінсуду від 14.05.2019 р. у справі № 826/8917/17), чим поставив під питання:

— законність дій «трудовиків», що ґрунтуються на Порядку № 295;

– Законність «приходу» перевіряючих з органів місцевого самоврядування.

Так от, якраз у Порядку № 295 і сказано, що:

– у разі відсутності документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, складається акт про неможливість проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування із зазначенням відповідних причин (п. 16);

— у разі відсутності документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, об’єкту відвідування надсилається копія такого акту та письмова вимога із зазначенням терміну поновлення документів. На час виконання такої вимоги термін проведення інспекційного відвідування чи невиїзного інспектування припиняється (п. 18).

Незважаючи на «підмочену репутацію» Порядку № 295, цей припис потрібно буде виконати у строк, оскільки інакше:

— відкривається дорога до адміністративного штрафу за невиконання розпоряджень «трудовиків» за ст. 188КоАП (від 850 до 1700 грн.);

— ненадання документів може бути розцінене перевіряючими, як недопуск до перевірки, за що загрожує штраф: або у розмірі 3 мінімальних зарплат (якщо перевірка з питань законодавства про працю), або у розмірі 100 мінімальних зарплат (якщо в напрямку перевірки зазначено, що її предметом є перевірка фактичного допуску працівників на роботу без трудового договору).

Тож будьте пильні і не порушуйте закони. Якщо ж Ви не можете з якоїсь причини самі вести облік документів та бухгалтерії, у Вас немає штатного бухгалтера, то наша компанія готова запропонувати Вам послуги віддаленого бухгалтера.

Ви можете вибрати різні види бухгалтерських послуг як повністю комплексний бухгалтерський супровід, так і окремі послуги.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація