Особливості та нюанси щорічного декларування. Консультація та допомога із заповнення декларацій.

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Особливості та нюанси щорічного декларування. Консультація та допомога із заповнення декларацій.

Час прочитання: 2 хв.
Приходько Андрій Анатолійович - prikhodkov4 1

Особливості та нюанси щорічного декларування. Консультація та допомога із заповнення декларацій.

Автор

Приходько Андрій Анатолійович

З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під час заповнення декларацій важливо враховувати зміни, пов'язані із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства.
Так, наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 168/19 з 1 січня 2020 року вводиться нова форма декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Для уникнення проблем в заповненні декларацій варто завчасно перевірити актуальність адреси своєї електронної поштової скриньки та чинність кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Перед початком роботи з Реєстром декларацій потрібно переконатися у наявності усієї необхідної інформації для заповнення декларації. Зокрема, ми рекомендуємо завчасно отримати інформацію про доходи на сайті ДПС за допомогою електронного підпису. Це займе лише 5 хвилин, а довідка про нараховані доходи надійде протягом доби.
Також звертаю увагу, що внесено ряд змін до статей 1, 3, 45, 46 та 52 Закону «Про запобігання корупції».
Зокрема, розширено коло суб'єктів декларування, а саме: декларацію необхідно подавати особам, які обіймають посади патронатної служби, визначені Законом «Про державну службу», крім осіб, які виконують свої обов'язки на громадських засадах.
Рекомендую слідкувати за законопроектом 2260 від 11.10.2019 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу. Проголосований у 2 читанні та вцілому і знаходиться на підписі у Президена.
Вводяться нові субєкти декларування
«ї) Керівник постійно діючого допоміжного органу, утвореного Президентом України, його Перший заступник та заступник, радники, помічники, уповноважені, прес-секретар Президента України, помічники суддів»;
При цьому втрачають статус субєктів декларування
ї) Керівник Офісу Президента України, його Перший заступник та заступник, а також особи, які займають посади патронатної служби, визначені Законом України "Про державну службу", крім осіб, які виконують свої обов’язки на громадських засадах;
Також з 1 січня 2020 року обов'язок повідомляти Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані стосується лише суб'єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, та суб'єктів декларування, які займають посади, пов'язані з високим рівнем корупційних ризиків відповідно до ст. 50 Закону «Про запобігання корупції».

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація