Оскарження повідомлення про підозру

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Оскарження повідомлення про підозру

Час прочитання: 2 хв.
Приходько Андрій Анатолійович - prikhodkov4 1

Оскарження повідомлення про підозру

Автор

Приходько Андрій Анатолійович

Повідомлення про підозру – це процесуальне рішення прокурора або слідчого за погодженням із прокурором, яке приймається на стадії досудового провадження та ґрунтується на зібраних під час досудового розслідування доказах, яке засноване на припущенні про причетність конкретної особи до вчинення кримінального правопорушення та сформоване на неостаточних результатах розслідування.

Порядок вручення повідомлення про підозру визначений Кримінальним процесуальним кодексом і передбачає, що воно має бути вручене особисто підозрюваному. Це означає, що повідомлення повинно бути передане в руки підозрюваного, або ж якщо це неможливо, то особі, яка має законне право представляти його інтереси.

Частиною четвертою статті 278 КПК України передбачено, що дата та час повідомлення про підозру, правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті закону України про кримінальну відповідальність, у вчиненні якого підозрюється особа, невідкладно вносяться уповноваженою особою (слідчим, прокурором) до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Після отримання повідомлення про підозру особа має право оскаржити його у встановленому порядку. Оскарження може бути подане до суду або до процесуально керуючого прокурора.

Так, пунктом 16 частини третьої статті 42 КПК України надано право підозрюваному оскаржувати рішення, дії та бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді в порядку, передбаченому КПК України.

Пунктом 10 частини першої статті 303 КПК України передбачено, що  в досудовому розслідуванні можуть бути оскаржені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, в тому числі повідомлення слідчого, прокурора про підозру після спливу одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину, але не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду із обвинувальним актом - підозрюваним, його захисником чи законним представником.

 

Оскаржити повідомлення про підозру можливо не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду із обвинувальним актом. Тобто, повідомлення про підозру можливо оскаржити тільки в межах досудового розслідування.

Загалом, повідомлення про підозру у кримінальному провадженні є важливим етапом у правовій процедурі. Вручення повідомлення має бути здійснене з дотриманням встановленого порядку, щоб забезпечити законність та захист прав особи, якій висувається підозра. Особа, якій вручено повідомлення про підозру, має право оскаржити його і представити свої аргументи та докази своєї невинуватості. Кінцеве рішення щодо законності та обґрунтованості підозри приймає суд у відповідності до закону.

Ви хочете скасувати повідомлення про підозру? Досвід наших адвокатів та робота на результат це саме ті складові, що допоможуть Вам ефективно відстояти права та інтереси у кримінальному провадженні!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація