Оплата корпоративною карткою за послуги: FACEBOOK, UBER, GOOGLE (неплатники ПДВ)

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380 (73) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Оплата корпоративною карткою за послуги: FACEBOOK, UBER, GOOGLE (неплатники ПДВ)

Час прочитання: 3 хв.

Нещодавно НБУ дозволив оплачувати корпоративною карткою рекламу у Facebook, GOOGLE, послуги Uber, Booking.
Почнемо з того, що: дійсно, з 04.04.2019 р., немає обмежень щодо проведення операцій з рахунків суб’єктів господарювання з використанням корпоративної картки (КПК). Тільки от у разі розрахунків із нерезидентом — протягом одного операційного дня за одним зовнішньоекономічним договором розрахуватися за допомогою КПК можна на незначну суму. Незначна сума – це сума, яка не перевищує еквівалент 150 тис. грн. Перерахунок здійснюють за курсом НБУ на дату валютної операції.
Тож якщо ліміт оплати у 150 тис. грн. на день дотримується, то оплата послуг нерезидентів із КПК вписуватиметься у законодавчі рамки.
При цьому слід врахувати, що за розрахунків за допомогою КПК гроші вважаються виданими під звіт (як тільки за допомогою КПК будуть проведені розрахунки за товари/послуги). Тому довіреною особою подається авансовий звіт за витрачені з картки кошти;
2) у разі отримання послуг від нерезидента, якщо місце постачання таких послуг перебуває на митній території України, особою, яка відповідає за сплату ПДВ з таких послуг, є резидент — одержувач послуг (п. 180.2 ПКУ). Причому сплачувати ПДВ має й отримувач послуг – неплатник ПДВ (ст. 208 ПКУ).
При цьому формально сплачувати ПДВ «за нерезидента», виходячи з п. 208.1 ПКУ, зобов’язані лише резиденти-юрособи. Але фіскали вже неодноразово заявляли, що сплачувати ПДВ при отриманні послуг від нерезидента мають і фізособи-підприємці-неплатники ПДВ.
Отже, сплачувати «нерезидентський» ПДВ неплатник цього податку має за умови, що:
(1) послугу надав нерезидент або постійне представництво нерезидента, не зареєстроване платником ПДВ;
(2) місце постачання отриманих послуг – територія України.
Тож давайте з’ясуємо, чи будуть рекламні послуги Facebook, GOOGLE, послуги Uber, Booking послугами, при отриманні яких неплатнику ПДВ потрібно буде самостійно розрахувати та сплатити ПДВ?
Рекламні послуги Facebook. Слід зважити на те, що Facebook — це нерезидент, який не має зареєстрованого представництва в Україні. Тобто отримання рекламних послуг від Facebook це чистої води імпорт послуг. Залишається лише визначити, де знаходиться місце постачання таких послуг: на митній території України чи ні.
Місце постачання рекламних послуг визначається за п.п. «б» п. 186.3 ПКУ за місцем реєстрації замовника. Оскільки замовник є резидентом, місцем поставки є територія України. А отже, з таких послуг при їх отриманні навіть неплатнику ПДВ доведеться сплатити ПДВ і відповідно подати «нерезидентський» Розрахунок з ПДВ.
При цьому не варто забувати і про податок з доходів нерезидента. Як передбачено п.п. 141.4.6 ПКУ, резиденти, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, під час такої виплати зобов’язані сплатити податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок. Тому при сплаті за допомогою КПК винагороди за рекламу нерезиденту одночасно юрособа/підприємець має сплатити і податок з доходів нерезидента за ставкою 20 % від сплаченої за рекламу суми.
Єдине, зазначимо, що щодо сплати КПК реклами в соцмережах з’явилося ще нове роз’яснення фіскалів — Офісу великих платників ДФС. Щодо підтвердження витрат фіскали зазначають, що підтвердженням витрачання коштів при придбанні послуг на іноземних інтернет-сайтах буде витяг банку, який випустив платіжну картку, за допомогою якої здійснено розрахунки, та відповідну квитанцію від постачальника послуг. Інакше кажучи, фіскали згодні, що замінником акту виконаних послуг може бути квитанція з детальною інформацією про транзакції, здійснені за обліковим записом підприємства у Facebook. Але для перестрахування можна озброїтись і додатковими документами.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація