E-mail
yarmoliuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі стартап-проектів.

Зв'язатися зараз

Оформлення посвідчення особи без громадянства. Яка процедура отримання посвідчення?

За часів, коли активно порушується питання про надання українцям права мати подвійне громадянство, інших людей цікавить отримання хоча б одного, оскільки вони перебувають у стані без громадянства. Причини для цього можуть бути різними, наприклад, людина добровільно відмовилася від свого «рідного» громадянства, втратила її або була позбавлена ​​в порядку, передбаченому законом або ж, коли людина не оформила громадянство на підставі народження, а автоматичного набуття в цій країні – не існує .
Такі люди мають право на набуття статусу особи без громадянства та оформлення посвідчення особи без громадянства. Наявність цього документа надасть можливість вільно подорожувати світом та працювати в інших країнах.

Вимоги до осіб, які мають право на отримання посвідчення особи без громадянства, чітко передбачені законодавством України. Наприклад, вік людини має бути не менше 16-ти років (винятком є ​​ситуація, коли посвідчення необхідно отримати до досягнення 16-річчя у зв’язку з хворобою, вимогою держави, до якої необхідно їхати людині, участь у міжнародних організаціях.)

Процедурне оформлення посвідчення особи без громадянства має на увазі особисту подачу документів до відповідного державного органу. Строк оформлення посвідчення 10 робочих днів, але термін може бути зменшено до 3 робочих днів, у зв’язку з наявністю підстав для цього, передбачених законом. Посвідчення видається строком на 3 роки з можливістю його продовження. Також документ підлягає поновленню у разі його втрати, крадіжки або непридатності до використання. Якщо людина в момент закінчення строку дії посвідчення особи без громадянства перебуває не в Україні, вона може звернутися до посольства або консульської установи України для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація