"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Оформлення довідки про підтвердження громадянства дитини. Куди подавати документи? Яка процедура?


☝ Необхідність оформлення довідки про підтвердження громадянства дитини є актуальною для батьків – іноземців (або одного з батьків іноземця), чия дитина була народжена на території України. Внаслідок оформлення такої довідки дитині можна отримати закордонний паспорт України, що дозволить перетинати кордон. А для досягнення необхідного віку – отримати внутрішній український паспорт.
Також довідка про підтвердження громадянства оформляється, коли батьки або один з них мають бажання отримати постійний дозвіл на проживання в Україні за дитиною.

?Документи на оформлення цієї довідки подаються до територіальних органів міграційної служби за місцем реєстрації місця проживання батьків або одного з них. Заявником може бути будь-який із батьків або законний представник. Термін оформлення довідки не може становити понад три місяці. Але у разі складнощів із документами, запитами на підтвердження факту народження чи факту законності перебування батьків в Україні – термін можемо бути більшим.

?У переліку необхідних документів є:

?- Паспорти батьків
?- Види на проживання в Україні батьків (тимчасові або постійні, залежно від індивідуальної ситуації кожного),
?- Свідоцтво про народження дитини (у певних випадках, а саме коли свідоцтво про народження було видано повторно і у верхньому правому куті стоїть відповідна позначка, подається витяг на свідоцтво про народження).

Якщо дитині вже 14 років – обов’язково подається згода дитини на отримання довідки про підтвердження громадянства України.
Також трапляються випадки, коли необхідно отримувати довідку дитині, чиї батьки є громадянами України, але сама дитина була народжена за межами країни. Процедура такого оформлення схожа за своєю суттю та документами з першим варіантом. Єдиною відмінністю є оформлення даної довідки здійснюється за місцем народження дитини через консульську установу або посольство України в певній країні.

Процедура оформлення даної довідки дуже ретельна і вимагає багато уваги, педантичного підходу та контролю. І не лише у питанні збору документів, а й самого оформлення. Потрібно бути дуже уважним у процесі оформлення.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація