Обшуки у підприємців. Чому кошмарять бізнес? В чому причини такої великої кількості обшуків?

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Обшуки у підприємців. Чому кошмарять бізнес? В чому причини такої великої кількості обшуків?

Час прочитання: 3 хв.

 

Кожен з нас часто чує фразу «Обшук – ознака успіху». Усі політики з трибун говорять про те, що правоохоронці «кошмарять бізнес», навіть офіційна статистика говорить про те, що Україна сьогодні рекордсмен у всьому світі по кількості проведених обшуків.

При цьому більшість обшуків проводиться у бізнесу, в офісах, складських приміщеннях, вдома у власників бізнесу та ключових керівників.

? Чи дійсно це так? З особистого досвіду підтверджую: що так воно і є. Кожен бізнес в Україні, який перетнув планку в 1 млн. грн. в місяць рано чи пізно зустрічає ДФС, СБУ або прокуратуру з ухвалою на обшук.

? В чому ж причина?

Відверто скажу, що жоден з обшуків, на яких захист здійснювали мої адвокати або я особисто, не був повністю безпідставним. Звичайно, я, як адвокат, завжди знаходив правові порушення при винесенні ухвали в суді, під час проведення самого обшуку та в подальшому при поверненні вилученого майна. І об’єктивно, в більшості випадків, вилученні речові докази в подальшому були визнані недопустимими, а вилучене майно (комп’ютерна техніка, телефони, гроші) повернуті їх власникам.

Але кожна ухвала суду свідчила про те, що підприємства, у яких відбувається обшук причетні до вчинення злочину. Такі, підприємства або щось купили у фіктивної фірми або щось їй продали. Не буває так, що жодних контактів з фіктивним підприємством немає, а на обшук прийшли. І це 100 % факт! Виключення звичайно я допускаю, але на своєму досвіді я такого не бачив.

? А тепер до основного, в чому ж причина такої великої кількості обшуків?

Давайте змоделюємо ситуацію.

Ви програміст. Ви знайшли великого клієнта платника ПДВ з замовленням на 1 млн. грн. Для цього Ви в першу чергу реєструєте ТОВ з ПДВ, відкриваєте рахунки та укладаєте договір.

І ось Вам заплатили на рахунок 1 млн. грн.

≡ Яку суму податків потрібно заплатити і скільки лишиться собі?

Перш за все Вам потрібно зареєструвати податкову накладну на Вашого контрагента на 1 млн. грн, а тому Вам потрібно внести кошти в сумі 166 666,67 грн (податок на додану вартість) на рахунок податкової. Після цієї операції у Вас залишилось 1 000 000,00 грн – 166 666,67 грн = 833 333,33 грн.

Після цього сплатити податок на прибуток (18 відсотків). 833 333,33 грн. – 18 % = 683 333,33 грн залишилось.

Після цього платимо податок на дивіденди (5 відсотків). 683 333,33 грн – 5 %= 649166,66 грн.

Після цього отримуємо кошти фактично на свою карту і можемо піти зняти їх в банк. Але перед цим потрібно заплатити податок на прибуток, як фізична особа (18 %) і військовий збір (1,5 %), разом 19,5 %. 649 166,66 грн – 19,5 %= 522 579,16 грн.

Що в результаті? З отриманого 1 млн. грн. у Вас залишиться трішки більше чим половина, 48 % Ви віддаєте державі.

Або у Вас є інший шлях – скористатись послугами «схемщиків». Їм Ви заплатите всього 10-12 %, і гроші Вам привезуть готівкою.

Економічна вигода очевидна!

? А що ж з ризиками?

З ухиленням від сплати податків сьогодні держава бориться через 2 інституції:

?- Державна податкова служба;

?- Правоохоронні органи (ДФС, СБУ, ДБР, Прокуратура, інколи підключаються Поліція, НАБУ).

☝ Що відбувається у випадку з Державною податковою службою?

ДПС виявляє факт заниження податкової ставки, проводить перевірку, складає акт, надсилає Вам податкове-повідомлення рішення, і якщо Ви його не оскаржили до суду, стягується сума не сплачених податків. Але що саме головне, ця сума стягується не з Вас, а з Вашої компанії. Щоб не платити штраф достатньо просто продати корпоративні права. Сленг – експрес ліквідація. Така процедура коштує на ринку близько 20 тис грн, за ці кошти юристи найдуть покупця Вашої фірми і здійснять переоформлення «під ключ» без зайвих турбот. Тобто максимальний ризик у взаємовідносинах з ДПС – це додаткові витрати в розмірі 20 тис грн. Можна собі це дозволити: якщо Ви заощадили на податках близько 400 тис грн.

Що ж відбувається у випадку виявлення факту заниження податкової ставки правоохоронним органом. Відкривається кримінальне провадження за ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків), далі Вас викличуть на допит, потім витребують документи по взаємовідносинах с фірмою на яку Ви заплатили кошти, потім проведуть обшуки, можливо вилучать комп’ютер, телефон, ну і звичайно кошти, якщо їх знайдуть.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація