"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс наших клієнтів – час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Заступник керуючого партнера

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Новий порядок зупинення реєстрації податкових накладних /розрахунку коригування в ЄРПН. Що нового?

Кабінет Міністрів України постановою від 11.12.2019 року № 1165 затвердив новий Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.
В затвердженим Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначено:
порядок автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків;
порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрації таких податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;
порядок подання Таблиці даних платника податку;
порядок приймання відповідних рішень Комісією контролюючого органу;
критерії ризиковості платника ПДВ;
перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ;
критерії ризиковості здійснення операцій.
Також цією постановою був затверджений Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.
Вступає в силу постанова № 1165 01.02.2020 року. Із цієї дати втрачає чинність постанова КМУ від 21.02.2018 р. № 117.
Нагадаємо: раніше суди першої та апеляційної інстанції визнали неправомірним блокування податкових накладних/розрахунків коригування згідно з постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117 (рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.06.2019 р. та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2019 р. у цій же справі). Утім, Верховний Суд зупинив дію цих рішень (див. ухвалу Верховного Суду від 16.12.2019 р. у справі № 826/12108/18). Отже, старі критерії ризиковості для блокування податкових накладних, затверджені постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, хоч і були затверджені з порушенням регуляторних процедур, але продовжували діяти.
Наразі Кабмін затвердив новий порядок блокування податкових накладних/розрахунків коригування, а заодно й нові критерії ризиковості вже з дотриманням регуляторних процедур.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація