E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380930074400

Адвокат – проектний партнер, експерт практики правової допомоги

Зв'язатися зараз

Нові вимоги до учасників процесу з прийняттям нового Цивільного процессуального кодексу

З прийняттям нового Цивільного процесуального кодексу, з’явилися нові вимоги до учасників процесу. Однією з таких вимог є неприпустимість зловживання процесуальними правами учасниками судового процесу. “Вказані зловживання сторони використовують з метою затягування розгляду справи, використовуючи законні способи не зовсім законних дій”. Отже, цивільний процесуальний кодекс України передбачає наступні підстави для того, щоб суддя наклав відповідний штраф на осіб, які беруть участь у справі (включно із представниками сторін):
– невиконання процесуальних обов’язків, що передбачені кодексом або визначенні суддею;
– ухилення від дій, покладених судом на учасника судового процесу;
– зловживання процесуальними правами (наприклад безпідставне заявлений повторно відвід…);
– вчинення дій з метою перешкоджання судовому процесу;
– неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин; невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів, ненадання копії відзиву на позов, апеляційну чи касаційну скаргу, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк;
– порушення заборон, встановлених кодексом або передбачених суддею.
Якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання. Суд зобов’язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами. У випадку зловживання процесуальними правами учасником судового процесу суд застосовує до нього заходи, визначені Кодексом. Варто зазначити, що відповідно до статті 262 ЦПК України, суд зможе постановити окрему ухвалу відносно адвоката чи прокурора, який зловживає процесуальними правами, порушує процесуальні обов’язки та неналежно виконує свої професійні зобов’язання. Навіть за подачу позову з суттєвими недоліками. Таку ухвалу надсилатимуть відповідному органу для вирішення питання про притягнення адвоката чи прокурора до дисциплінарної відповідальності.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація