Набуття статусу біженця. Нюанси процедури

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Набуття статусу біженця. Нюанси процедури

Час прочитання: 3 хв.

Набуття статусу біженця. Нюанси процедури

Автор

Петрик Тетяна Олександрівна

Розглянемо деякі моменти цього процесу. Для початку потрібно зрозуміти, що в будь-якому випадку після подання документів на розгляд компетентним органам може розвинутися один із двох сценаріїв: перший: документи приймаються до розгляду, проводяться всі необхідні заходи та дії для перевірки наявності підстав для надання статусу біженця або особи з додатковою. або тимчасовим захистом, приймається рішення щодо заявника та видається відповідний документ. Другий варіант, менш приємний – на будь-якому етапі розгляду документів, заявник може отримати відмову у наданні йому статусу біженця або особи з додатковим чи тимчасовим захистом з поясненням причин відмови від відповідних державних органів.
Через те, що другий сценарій передбачити складно, оскільки він виникає через багато факторів, у тому числі, відсутність підстав для отримання статусу, наявність неправильно підготовлених або поданих документів, порушення строків або отримання негативних відповідей на запити ГМС від відповідних державних органів, які у межах своїх повноважень здійснюють перевірку на факт наявності підстав для відмови у наданні статусу, - давайте розглянемо перший сценарій докладніше.
Отже, після приїзду в Україну іноземець-заявник має право звернутися протягом 5 робочих днів з моменту приїзду в Україну в міграційну службу для надання йому статусу біженця або особи, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, маючи для цього передбачені законом підстави, а у разі незаконного перетин кордону – негайно, надавши відповідні пояснення незаконного в'їзду в Україну. Якщо іноземець-заявник все зробить правильно, то щодо нього не вживатимуться дії адміністративного характеру за порушення терміну перебування в Україні. Процедура починається з подання відповідної заяви-анкети на надання статусу до міграційної служби за місцем тимчасового перебування іноземця. Ця заява може бути подана особисто або представником заявника. До заяви необхідно також додати фотографії, документ, що підтверджує особу заявника (тобто паспорт з нотаріально завіреним перекладом) та відповідні матеріали та документи, які доводять наявність підстав для надання статусу біженця або іншого статусу. У разі відсутності заявника паспортного документа – заява заповнюється зі слів.
Коли документи від заявника приймаються, йому видають довідку про звернення по захист терміном на 1 місяць (яка може продовжуватися щомісяця або відразу на кілька місяців, на розсуд МС) проводиться низка співбесід та приймається рішення щодо надання статусу. У разі позитивного рішення, заява та матеріали справи передаються до ЦМУ ГМС.
ЦМУ ГМС має право розглядати заяву протягом 2 місяців, а в разі потреби продовжити термін до 3 місяців. У процесі розгляду документів можуть проводитись додаткові співбесіди. У рамках своїх повноважень ЦМУ ГМС разом із СБУ перевіряють наявність підстав для відмови у видачі статусу. Після проведення всіх перевірок – готується висновок про надання статусу та надсилається на остаточне затвердження керівництву.
Після цього документи передаються до Департаменту ГМС. У межах своїх повноважень разом із МЗС та іншими органами у разі потреби перевіряється факт наявності підстав для відмови у видачі статусу. Після ухвалення остаточного рішення всі матеріали справи повертаються до ЦМУ ГМС, яке протягом 15 робочих днів з дати ухвалення рішення видають іноземцю – заявнику посвідчення біженця, особи з додатковим чи тимчасовим захистом. Це посвідчення видається строком на 5 років.
Процедура оформлення та отримання статусу біженця або особи, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, настільки складна, що вимагає до себе скрупульозного ставлення, уваги та юридичної грамотності, тому звертайтеся до нашої юридичної компанії. Ми якісно та професійно зробимо всю роботу за вас.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація