E-mail
kravchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права

Зв'язатися зараз

Купівля нерухомості з торгів СЕТАМ. Які особливості роботи сервісу? Як відбуваються торги?

 

В минулих статтях ми вже розповідали про ризики та переваги купівлі нерухомого майна від забудовників, тобто оцінювали первинний ринок. Сьогодні розповімо про інше джерело купівлі продажу нерухомого майна (квартира, будинок, земельна ділянка тощо), яке має свої особливості та безліч нюансів. Так, таким джерелом є купівля майна з публічного аукціону (торгів) СЕТАМ (Система електронних торгів арештованим майном). Це можна переглянути на веб-порталі за посиланням https://setam.net.ua/neruhomist

Даний сайт являє собою площадку на якій реалізується майно, зокрема в рамках забезпечення виконання судових рішень на підставі виконавчих документів. Тобто мова йде про примусову реалізацію майна боржника.

Які особливості роботи майданчика?

Продаж арештованого майна здійснюється з публічного аукціону, участь у якому може взяти будь-який бажаючий, за умови виконання вимог та дотримання певних правил. Зареєстровані учасники обирають конкретний лот і торгуються за нього. На сайті усі лоти погруповані за певними рубриками, однією з яких є «Нерухомість». В свою чергу в «Нерухомість» існують підрубрики:

✅ – Комерційна нерухомість;
✅ – Промислова нерухомість;
✅ – Нежитлове приміщення;
✅ – Недобудована;
✅ – Житлова нерухомість;
✅ – Будівлі;
✅ – Гаражі/стоянки;
✅ – Земельні ділянки;
✅ – Інше.

Перед тим, як вирішити чи будете Ви брати участь в аукціоні Ви можете оцінити за власними критеріями конкретний об’єкт. Для цього Вам доступні рубрики про лот: характеристика об’єкту, інформація про лот, його фото та за наявності вкладення.

Звертаємо увагу, що для того, щоб взяти участь в торгах, Ви повинні внести гарантійний внесок, який складає 10 % від стартової ціни. У випадку, якщо Ви не стали переможцем торгів – гарантійний внесок повертається. Такий механізм існує з метою недопущення зловживань та угоджених дій між учасниками.

Як відбувалися торги?

Кожен лот міститиме початкову ціну, а також крок аукціону. Аукціон відбувається шляхом підвищення ціни кожним з учасників в рамках раунду. Якщо ви не бажаєте підвищувати ціну, Ви можете залишити свою ставку незмінною, однак зменшити ставку – неможливо.

Учасники бачать всі цінові пропозиції, що надійшли, однак не бачать інформації про кожного учасника. Після кожної нової цінової пропозиції, що надійшла за 5 хвилин до завершення строку торгів, електронні торги автоматично продовжуються ще на 10 хвилин від подання останньої цінової пропозиції.

Перемогу отримує учасник, який запропонував найвищу ціну.

Після завершення аукціону формується Протокол проведення електронних торгів: один – з персональними даними переможця торгів – відображається лише для переможця та працівників СЕТАМу, в іншому протоколі, відкритому для всіх користувачів, дані приховані.

Найбільшим недоліком таких торгів є те, що колишній власник майна будь-якими способами відмовляється визнавати втрату свого права власності на реалізоване майно. Тому рекомендуємо консультуватися з юристом при купівлі нерухомого майна з торгів.

Якщо у Вас залишились питання звертайтесь до юридичної компанії «Приходько та партнери» – ми надамо Вам кваліфіковану юридичну допомогу.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація