"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Кристина Ворожбитова про трудові книжки працівників ФЛП

Трудовые книжки работников предприятий железно хранятся на предприятиях, то с работниками ФЛП — другая история. Трудові книжки працівників, які працюють у підприємця, харчуються безпосередньо у самих працівників. Це прямо вказано в п. 2.21-1 Інструкція № 58. То є підприємець не повинен зберігати їх у себе.

В минулому році п. 2.21 Інструкція № 58, яка стосується працівників представників іноземних юрлиц, була відмінена — наказуємо КМУ від 18.07.2018 р. № 513-р. Це навело деяких на думку, що розмінено п. 2.21, то заодно відмінено і п. 2.21-1 Інструкція № 58. Оскільки останній якоби є виробленим від першого.

Мы считаем таку позицию ошибочной. Відменено саме п. 2.21. А вот п. 2.21-1 Інструкція № 58 продовжує діяти. Ці пункти не мають взаємної підчиненності. Принцип від загального до частного в даному випадку не працює. Нормы є автономними. Отмена п. 2.21 ніяк не відражається на п. 2.21-1 Інструкції № 58.

Додаткове підтвердження можна знайти і в роз’ясненнях Мінсоцполітики. В письме від 20.03.2019 р. № 14/0/23-19/133 специалисты Минсоцполитики ссылаются на п. 2.21-1 Інструкції № 58, т. 2. е. вважають його діючими, і підтверджують, що трудові книжки працівників ФЛП продовжують зберігатися у самих працівників.

Також в зазначеному письмі Мінсоцполітики акцентує увагу на тому, що законодавством про працю не передбачена обов’язковість ФЛП вести книгу учета руху трудових книжок і вкладів до них. В заключенні відметим, що річ іде саме про трудових книжках працівників.

А книжка самого підприємця друга проблематика. Як і раніше, внести в трудову книжку підприємця інформацію про його господарську діяльність не вийде. И тому є веские основания. Трудовая книжка — це документ про трудову діяльність осіб на умовах трудового договору (контракту), заключенного з работодателем. Предприниматель не є роботодавцем по відношенню до себе. Тому запис про період підприємництва в трудову книжку не вноситься. Але це і не критично, оскільки для підтвердження «предпринимательского» стажу використовуються інші зведення.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація